Derby patřilo Slavii, Sparta dostala šest gólů

19. 12. 2007 20:28
Slavia si upevnila první místo v tabulce
Ani Nedvědův gól Spartě nepomohl.
Ani Nedvědův gól Spartě nepomohl. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Potřetí v sezoně měli diváci možnost sledovat v rámci 30. kola hokejové extraligy derby mezi Spartou a Slavií.

Svěřenci trenéra Růžičky zajížděli do pražských Holešovic v pozici lídra tabulky, v tabulce měli na čtvrtou Spartu devatenácti bodový náskok.

A ten se po středečním utkání ještě zvýšil, Slavia dokázala zvítězit v gólové přestřelce 6:3.

V úvodu zápasu byla aktivnější domácí Sparta a v 8. minutě šla zaslouženě do vedení po brance Jakuba Langhammera, který v přesilové hře dorazil tvrdou Tabačkovu střelu od modré nad Svobodův beton.

Dále čtěte:

Slavia však na gól domácích dokázala rychle reagovat a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Sparťané zaváhali při pokusu o vyhození kotouče, ten zachytil David Hruška a rychlou střelou pod Altrichterovu lapačku srovnal skóre.

Sparta se po inkasované brance stáhla do obrany a slávisté začali přebírat otěže hry. Jejich aktivita přinesla ovoce ve 13. minutě. Nejprve se dostal do dobré šance Tomica, ale Altrichter mu stačil kotouč vypíchnout.  Následně kapitán hostů Josef Beránek našel zpoza branky zcela volného Karola Slobodu a jeho nápřah z voleje skončil u vzdálenější tyčky domácí branky.

Sparta se snažila hru více tvořit, ale hosté jednobrankové vedení dobře bránili.

Slavia kontrolovala průběh utkání

Navíc se jim těsně před odchodem do kabin podařilo zvýšit náskok, když Tomica našel zcela volného Davida Hrušku a ten měl před Altrichterem tolik času, že si v poklidu položil domácího gólmana na led a zavěsil do odkryté branky.

Po příchodu ze šaten se domácí vrhli do útoku, ovšem v 25. minutě jim vzala vítr z plachet další branka Slavie. V přesilové hře poslal Beránek prudkou přihrávku přímo na hůl Pavla Kolaříka, který už neměl problém nasměrovat puk za bezmocného gólmana Sparty.

Sparta ani po čtvrté brance nepřestala hrát aktivně a ve 32. minutě se jí podařilo snížit. Útočník Becker zavezl kotouč do slávistické třetiny a jeho zpětnou přihrávku zavěsil pod horní tyčku Petr Nedvěd - 2:4.

O šest minut později to však znovu bylo o tři branky, když se prosadil čtvrtý útok hostů. Z levé strany přihrál před branku Borovanský a ránu z voleje zamířil přesně Holec.

I úvod třetího dějství vyšel lépe Slavii. V 45. minutě se prosadil Červenka, který se natlačil před sparťanskou bránu a přehodil střídajícího brankáře Štefla.

Sparta se snažila, ale na dobře bránící Slavii tentokráte neměla. V 54. minutě sice stačila ještě zkorigovat skóre Tonem, který se prosadil po pěkné akci Ptáčka, ale to už bylo ze strany domácích vše.

Závěrečný pokus o tlak hosté v poklidu zvládli, a Slavia tak Spartu porazila 6:3.