Václav Rojík, Red Spo
29. 4. 2009 18:39
Dánsko - Norsko 4:5 p.p.
Norové se radují po utkání s Dánskem z postupu do další fáze turnaje.
Norové se radují po utkání s Dánskem z postupu do další fáze turnaje. | Foto: Václav Rojík

Bern - Hokejisté Norska se radují z postupu do další fáze mistrovství světa ve Švýcarsku. Ve středu porazili v severském derby Dánsko 5:4 v prodloužení.

Až do středy oba celky  v "české skupině" nezískaly ani bod a ve vzájemném souboji tak hrály o všechno. Hrdinou Norů se stal Tommy Jakobsen, jenž po minutě a jedenácti sekundách rozhodl prodloužení.

Zápas jsme sledovali on-line

Odsoudil tím Dánsko do bojů o záchranu.

Přitom Dánové začali utkání lépe a dokonce třikrát vedli!

V otevřeně vedeném boji se dostali na začátku zápasu do vedení po dorážce Sundberga.

Za čtyřiačtyřicet sekund sice s trochou štěstím srovnal Thoresen, ale za dalších pět minut se po střele Damgaarda znovu radovali z vedení Dánové.

Následně mohli při přesilové hře vedení zvýšit, jenže inkasovali v oslabení po úniku Spetse s Bastiansenem.

Hned na záčátku druhé třetiny však Dánsko získalo znovu vedení po přesném zásahu Greena.

Tentokrát čekali Norové na vyrovnávací gól sedm minut a hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky se poprvé dostali do vedení zásluhou Zuccarella.

Dánům vrátil naději po minutě a půl Nielsen gólem na 4:4. Stejný stav vydržel až do konce šedesáté minuty.

Na začátku prodloužení pak rozjásal norské fanoušky střelou z otočky Jakobsen.

MS v hokeji, utkání základní skupiny D v Klotenu:
Dánsko - Norsko 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
5. Sundberg, 10. Damgaard (Lykkeskov), 22. Green (Mikkel Boedker), 47. D. Nielsen (Green) - 6. Thoresen (Vikingstad, Skröder), 14. Bastiansen (Spets), 37. Vikingstad (Myrvold), 45. Zuccarello Aasen, 62. T. Jakobsen (Skröder). Rozhodčí: Bulanov, Kadyrov - Gorděnko, Oskirko (všichni Rus.). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4496.
Dánsko: Galbraith - Larsen, Hersby, Damgaard, Mads Bech Christensen, Mads Boedker, D. Nielsen, Pedersen - Hardt, Regin, Staal - Degn, Green, Mikkel Boedker - Mads Christensen, Madsen, J. Jakobsen - Sundberg, Dresler, Lykkeskov - Jensen. Trenér: Per Bäckman.
Norsko: Grotnes - Mats Trygg, Myrvold, T. Jakobsen, Holös, Lund, Bonsaksen, Kaunismäki - Skröder, Vikingstad, Thoresen - Hansen, Spets, Röymark - Zuccarello Aasen, Ask, Bastiansen - Forsberg, Lorentzen, Laumann Ylven. Trenér: Roy Johansen.