Další ex-sparťan do Brna, za Kometu bude hrát Ptáček

ČTK ČTK
5. 5. 2014 12:54
Hokejový obránce František Ptáček bude v kariéře pokračovat v dresu Komety Brno.
František Ptáček.
František Ptáček. | Foto: ČTK

Brno - Hokejový obránce František Ptáček bude v kariéře pokračovat v dresu Komety Brno. Devětatřicetiletý bek, který naposledy hrál za Hradec Králové, má na kontě rekordní počet 1140 startů v nejvyšší soutěži. Kometa jeho příchod oznámila na svém oficiálním webu.

Dres poraženého finalisty play off extraligy bude nově oblékat i útočník David Ostřížek, jenž pomáhal Olomouci v postupu do nejvyšší soutěže. Zpět do Brna se vrací i forvard Miroslav Holec, který naposledy hostoval v Plzni.

"Ještě bychom chtěli přivést dva útočníky a jednoho obránce. Chtěli bychom také udržet kapitána Leoše Čermáka," uvedl šéf klubu Libor Zábranský.

Kometa také potvrdila, že v týmu již nebudou pokračovat brankář Jiří Trvaj, obránce Tomáš Žižka a útočníci Libor Pivko a Štěpán Novotný. Vedle Čermáka je ze stávajícího kádru bez smlouvy Tomáš Vondráček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Apoštolský nuncius Balvo v Česku končí, přesune se do Austrálie

Zástupce Svatého stolce v Česku arcibiskup Charles Daniel Balvo po třech letech v Česku skončí. Papež František jej pověřil novou misí v Austrálii, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový velvyslanec Vatikánu pro Českou republiku nebyl zatím jmenován a jeho jméno bude oznámeno v dohledné době. 

Balvův odchod by také mohl vypovídat o tom, že již byl vybrán nástupce pražského arcibiskupa Dominika Duky. Nuncius se aktivně podílel na konzultacích o jeho nástupci. "Proces probíhá diskrétně," napsal před časem Aktuálně.cz s tím, že při výběru konzultuje "řadu osob včetně biskupů, kněží, řeholníků, řeholnic a laiků". S koncem jeho mise by měl být završen i výběr Dukova nástupce.

Podle informací Aktuálně.cz zůstaly v uším výběru tři favorité: královéhradecký biskup Jan Vokál, plzeňský biskup Tomáš Holub a osoba mimo okruh dosavadních katolických hierarchů. "Ostatní již odpadli, mají různé kaňky v životopise nebo funkci odmítli," uvádí pro Aktuálně.cz zdroj obeznámený s problematikou.

Charles Balvo se narodil 29. června 1951 v americkém Brooklynu. Na kněze byl vysvěcen roku 1976 v New Yorku. Studia absolvoval ve Spojených státech a v Římě, kde na Papežské gregoriánské univerzitě získal nejprve licenciát z biblistiky a posléze také doktorát z kanonického práva. Americký duchovní působil v Česku od září 2018, nunciem byl však již jedno tříleté období od roku 1996 do roku 1999.

Zdroj: Martina Heroldová
Další zprávy