Krach v NHL. Také Crosby už si začíná hledat klub v Evropě

Adam Sušovský
19. 10. 2012 9:00
Velké zklamání nezastíral po včerejším krachu jednání mezi NHL a hráčskou asociací kanadský hokejista Sydney Crosby a přiznal, že se začne pokukovat po angažmá v Evropě.
Donald Fehr, prezident hráčských odborů NHLPA, a Sidney Crosby
Donald Fehr, prezident hráčských odborů NHLPA, a Sidney Crosby | Foto: Reuters

Toronto - Hokejista Sidney Crosby po včerejším krachu jednání v Torontu neuměl skrýt své zklamání. Hvězda Pittsburghu byla přesvědčena, že se obě strany dohodnou a NHL začne už na začátku listopadu.

Jednání, na kterém měla hráčská asociace NHLPA předložit protinávrh kolektivní smlouvy NHL, ale trvala jen hodinu.

"Asi se začnu poohlížet po angažmá v Evropě," řekl Crosby zámořským médiím hned poté, co vyšel z jednací síně. "Nevěřím, že se problém vyřeší hned."

NHL nejedná, klade podmínky

Sám Crosby fiasku přihlížel na vlastní oči. Společně s dalšími kapitány zámořských týmů měl demonstrovat jednotu a sílu hráčské unie. Ani to ale dojem na tvrdohlavé šéfy neudělalo.

Crosbyho hodně namíchl způsob, jakým majitelé s hráči mluví. Podle něj vůbec nevyjednávají, v podstatě si jen kladou podmínky.

"NHL s námi nechce vůbec jednat. Zaujali postoj podle hlesla ber, nebo nech být," zoufá hokejista, který se podle svých slov po těžkém otřesu mozku a vlekých zdravotních potížích konečně uzdravil a věří, že v této sezoně bude zase předvádět nejlepší hokej.

V NHL to ale asi tak brzy nebude. Po úterní dávce optimismu se nad nejlepší soutěží zase stahují černá mraka a nikdo neví, co bude dál.

Naše návrhy smetli ze stolu za pár minut

To, jak daleko jsou od sebe názory obou znepřátelených stran, ostatně dokazuje také včerejší hodinka v uzavřeném sále.

NHLPA sice odmítla původní návrh, na stůl ale předložila další tři nové. "Oni je smetli ze stolu za pár minut," odsekl Crosby.

"Nerozumím tomu. Měli jsme vypracované tři návrhy. I to je snad důkaz, že se o tom chceme bavit. Dnešní jednání nebylo krok správným směrem," uzavřel pětadvacetiletý hokejista.

NHL je ve výluce od 16. září. Jádrem sváru v jednání o nové kolektivní smlouvě je rozdělení příjmů soutěže mezi kluby a hráče. Ti si z loňských 3,3 miliard dolarů ukrojili podíl 57 procent. Majitelé klubu se nyní chtějí dělit v poměru 50 na 50.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy