Co s Českými hrami? Rusové epidemii pod kontrolou nemají, ale hokejisté chtějí přijet

ČTK ČTK
20. 6. 2020 17:34
První velká akce hokejové reprezentace v nové sezoně, kterou mají být z přelomu dubna a května na srpen přeložené České hry (Carlson Hockey Games) v Brně, zůstává zahalena nejistotou.
Jevgenij Kuzněcov.
Jevgenij Kuzněcov. | Foto: Lukáš Caha

Obavy přiznal prezident svazu Tomáš Král poté, co byl v sobotu v Praze opětovně zvolen šéfem tuzemského hokeje.

Domácí turnaj, který má uzavřít předchozí sezonu seriálu Euro Hockey Tour, komplikuje za současných okolností vedle jiného fakt, že Rusko a Švédsko stále patří mezi země s vysokým rizikem nákazy koronavirem.

"Mluvili jsme o tom s epidemiologem. Je naprosto jednoznačné, že týmy by sem mohly přijet, pokud by přijely s dvojitým testováním. S fanoušky těžko, protože ti by neprošli ani letištěm a nedostanou se sem. A pokud jde celkově o přítomnost fanoušků na stadionu, tak sektory na stání vůbec a na sezení by to bylo ob řadu a ob místo, jak začínal fotbal," uvedl Král v rozhovoru s novináři.

Otázkou pak zůstává, zda za takových podmínek hrát zápasy v brněnské DRFG areně, kde sektory k sezení pojmou jen 4700 z celkové kapacity 7700 diváků. Hlavní je ale prozatím rozhodnutí, zda vůbec turnaj uspořádat.

"Řešíme to a zabýváme se celou věcí v souvislosti s tím, jestli vůbec Švédové přijedou. Pokud by nepřijel jeden tým, tak si myslím, že bychom to dokázali nahradit například Slovenskem, ale pokud by neměly jet dva, tak myslím, že to asi nemá smysl," připustil Král.

"Trošku mě děsí, že se zase ta čísla (nakažených) začínají zvedat. Rusové ale mají eminentní zájem přijet a odehrát to, protože my se všichni dostáváme do situace, kdy nemáme splněné povinnosti o počtu odehraných zápasů vůči partnerům, čímž musíme vracet peníze. A Rusové jsou na tom stejně, ale tam jde asi o ještě daleko větší peníze. Sám si netroufnu říct, zda to vůbec bude. Vidím to teď tak půl na půl," dodal Král.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy