Čínská medicína drží záda pohromadě. Šlégr bude hrát

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 6. 2014 6:00
Čínská medicína drží záda olympijského vítěze pohromadě. Jiří Šlégr zůstává v Litvínově a připravuje se na další extraligovou sezonu.
Jiří Šlégr bude pokračovat minimálně ještě jednu sezonu
Jiří Šlégr bude pokračovat minimálně ještě jednu sezonu | Foto: Eduard Erben

Praha - Je pevně rozhodnutý, v extralize bude hrát dál a Litvínov už čeká, až koncem července vyjede s týmem na led. A tak Jiří Šlégr (43 let), který se k hokeji vrátil až v loňské sezoně po dvouleté pauze strávené v Poslanecké sněmovně ČR zase polyká tréninkové dávky.

"Mám pořád chuť," říká olympijský vítěz v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Bolest v zádech, kvůli které už jednou na příkaz lékařů ukončil kariéru, teď tlumí čínskou medicínou. 

"Jsem neposlušný," tvrdí Šlégr. A čeká, jak se rozhodne jeho další spoluhráč z Litvínova Martin Ručinský. Pokud si o rok prodlouží kariéru také on, budou společně nejstaršími hráči české extraligy.

Na vás už Litvínov čeká. Co Martin Ručinský, máte o něm nějaké zprávy?
Byl na dovolené a vrátil se do Čech nedávno. Viděl jsem ho poprvé včera na golfu (na Memoriálu Ivana Hlinky v Karlových Varech), ale moc jsme neměli čas se o tom bavit. Jak ho ale znám, on na sobě pracuje a rozhodně to u něj není to o letní přípravě. On se udržuje a prostě se v srpnu rozhodne, jestli ještě půjde na led. Tak jako posledních asi sedm sezon.

Takže to bude stejné jako minule? V květnu Ručinský řekne, že končí. V srpnu se rozhodne, že to ještě na rok zkusí?
Taky si z něj děláme srandu. Ale jestli bude hrát dál, budeme nejstarší spolužáci v extralize (směje se).

Vy jste tedy pevně rozhodnutý, že budete pokračovat?
Určitě.

Jaká je vaše současná situace?
Stejná jako před rokem, když jsem se k hokeji po dlouhé pauze vracel. Nevím, jestli to půjde, ale dělám všechno pro to, abych se připravil na novou sezonu. Připravím se a budu čekat i na rozhodnutí trenérů. Jsem totiž zase o rok starší. Na druhou stranu mám za sebou loňskou sezonu a tělo je na zátěž zase zvyklé.

Jak příprava Jiřího Šlégra na novou sezonu vypadá?
Trénuju sám. Žádná letní příprava nebyla nikdy jednoduchá. U mě je to hlavně o běhání a skákání.

Kolik denně uběhnete?
To záleží, jestli dělám sprinty nebo vytrvalost. Trénuju většinou na pásu, denně zhruba hodinku dvacet.

Záda, kvůli kterým vás jednou odnášeli z ledu na nosítkách, bolí?
Ty samozřejmě cítím, ale myslím, že to mám pod kontrolou. Letos se mi stalo jen jednou, že jsem nemohl čtyři dny vůbec trénovat. Paradoxně za to ovšem nemůže zátěž, ale to, že jsem se špatně vyspal (směje se).

Co vám pomáhá?
Můj osobní fyzioterapeut, který dělá čínskou medicínu. Chodím k němu dvakrát týdně. Moje záda jsou špatná, ale dělám taková cvičení, abych je měl pod kontrolou. Zároveň si samozřejmě nesmím ubírat. Kdybych si ubíral, nic v létě nenatrénuju.

S trenéry jste teda domluvený tak, že vyjedete na led a pak se uvidí?
Přesně tak. Já se chci připravit a až pak se trenéři rozhodnou, jestli budu týmu prospěšný.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy