Chřipka nadále ničí Hradecké. Budou hrát na Slavii?

ČTK ČTK
7. 1. 2015 21:40
Hokejisté Hradce Králové mají stále problémy s chřipkovým onemocněním v kádru a hrozí jim, že nebudou schopni nastoupit ani k pátečnímu zápasu 36. kola extraligy na ledě Slavie.
Hokejisté hradeckého Mountfieldu si nejspíše nezahrají ani v pátek na Slavii.
Hokejisté hradeckého Mountfieldu si nejspíše nezahrají ani v pátek na Slavii. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Hradce Králové mají stále problémy s chřipkovým onemocněním v kádru a hrozí jim, že nebudou schopni nastoupit ani k pátečnímu zápasu 36. kola extraligy na ledě Slavie.

Generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček již jednal s majitelem pražského klubu Vladimírem Pitterem o možnosti, že by byl zápas přeložen. Jasno by mělo být ve čtvrtek.

"Zjišťoval jsem, zda by tato možnost byla. Vláďa Pitter řekl, že by to možné bylo, ale asi by byl problém s volným termínem v O2 areně. Dohodli jsme se, že pokud by to bylo potřeba, pokusili bychom se ho najít," řekl Kmoníček.

Východočeši museli kvůli chřipce již přeložit zápas úterního 35. kola v Třinci, zdravotní stav hráčů se ale nelepší. Spíše naopak. "Dnes na tréninku bylo o další dva hráče méně. Mysleli jsme, že budou problémy ustupovat, ale nestalo se tak. Hráči mají teploty již druhý třetí den, Jarda Kudrna dokonce pátý," uvedl Kmoníček.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy