rou
1. 10. 2007 12:44
Fanoušek hodil na led dýmovnici a přerušil zápas

Chomutov - Prvoligový hokejový klub z Chomutova se rozhodl tvrdě bojovat s výtržnostmi fanoušků.

V sobotním zápase první ligy vedli Severočeši necelé dvě minuty před koncem nad Havlíčkovým Brodem už 4:1, když na led dopadla ze sektoru domácích fanoušků modrá dýmovnice a znemožnila hokejistům pokračovat ve hře.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

Nadějně rozjetý zápas tak mohl pro domácí skončit smutně. Nakonec se zápas sice dohrál a Chomutov se posunul do čela tabulky skupiny Západ, ale i tak tým čeká pokuta.

Výtržníci na fotbale: Policie už zasahuje. Na Žižkov jedou baníkovci

Vedení klubu se rozhodlo rázně zakročit. S okamžitou platností zakázalo provinilci vstup na stadion a rozhodlo se podat trestní oznámení, ve kterém bude mimo jiné požadovat náhradu škody. Klub to uvedl na svých oficiálních stránkách.

Incident s dýmovnicí nebyl jediným v průběhu prvoligového utkání. Už v první třetině byl napaden jeden z pořadatelů, kterého musela záchranná služba převést do nemocnice s podezřením na otřes mozku.

Severočeský klub bude reagovat zpřísněním vstupních kontrol na stadionu i nulovou tolerancí k jakýmkoliv dalším přestupkům.