Češi v nájezdech vyučili Švédy a jsou v čele turnaje

21. 12. 2013 18:30
Čeští hokejisté porazili ve druhém zápase na Channel One Cupu Švédsko 2:1 na nájezdy.
Vítezný nájezd předvedl Roman Červenka
Vítezný nájezd předvedl Roman Červenka | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Čeští hokejisté vyhráli na Channel One Cupu i druhé utkání, když po nájezdech porazili Švédsko 2:1.

Hadamczikovi svěřenci se znovu trápili v útočné fázi, ovšem opět je podržel skvělý brankářský výkon, tentokrát Alexandra Saláka.

Oproti zápasu s Finskem ale Češi museli dohánět soupeřův náskok, do něhož Švédové šli ve 35. minutě po vedoucí brance Mikaela Johanssona. Vyrovnání přišlo až v 52. minutě, když svůj sólový únik proměnil Robert Kousal.

V nájezdech pak uspěli Petr Nedvěd a Roman Červenka, zatímco na švédské straně pouze Linus Klasen.

Češi s pěti body vedou tabulku turnaje, který zakončí nedělním duelem s Ruskem.

Karlsson dlouho odolával

Švédové vstoupili do utkání lépe, Engqvist překvapil českou obranu a trefil horní tyč. Výběr trenéra Hadamczika se bránil i pomocí faulů a musel dvakrát do oslabení. Salák ale zneškodnil Brodinovy i Burströmovy střely. V deváté minutě ujel Červenka sám na Karlssona, ale švédský gólman ho vychytal.

V závěru třetiny Češi dostali soupeře pod tlak, do velkých šancí se dostali Kovář, Novotný a Sekáš, ale ani jeden z nich nedokázal Karlssona překonat.

Druhou část začali čeští hokejisté přesilovou hrou, při které zahrozil Nedvěd. Brzy na to se efektní kličkou Červenka zbavil strážce a nechal vyniknout Karlssonovu lapačku. Na druhé straně zase skvěle zakročil Salák proti pokusům Klasena a Wandella.

V 35. minutě už ale český gólman lovil puk ze sítě, když Švédové využili přesilovou hru díky přesné ráně Johanssona.

Červenka i Nedvěd kopírovali své nájezdy

Po druhé přestávce zahrozil Johansson, ale český gólman si ho skvěle vybruslil. Vyrovnání měl na hokejce Vondrka, ale ani v jedné ze dvou šancí neuspěl. V polovině posledního dějství si Češi vypracovali velký tlak, ale zajímavou dorážku nedostal do sítě ani Vincour. Kýžený gól přineslo až sólo Kousala, do kterého ho vyslal skvělým pasem Němec.

V závěru základní hrací doby měl český tým ještě k dispozici početní výhodu, ale Červenka v největší šanci Karlssona neprostřelil. Utkání tedy muselo do prodloužení, ve kterém ale oba týmy hrály spíše opatrně a čekaly na nájezdy.

V nich už ale byli Češi lepší. Střelou do horního rohu se prosadili Nedvěd i Červenka, efektní nájezd Klasen byl pro Švédy málo a museli se spokojit jen s bodem.

Hokejový turnaj Channel One Cup v Soči:

ČR - Švédsko 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Kousal (Němec), rozhodující sam. nájezd Červenka - 35. M. Johansson (Hersley, Paulsson). Rozhodčí: Olenin, Anisimov - Lazarev, Raming (všichni Rus.). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 3352.

ČR: Salák - Zámorský, Mojžíš, Krajíček, Barinka, Němec, Čáslava - P. Nedvěd, J. Hlinka, Červenka - Sekáč, Jan Kovář, Vondrka - Vincour, Novotný, Šimánek - T. Nosek, Kousal, Buchtele. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Švédsko: H. Karlsson - Burström, S. Kronwall, Andersén, Klingberg, Rahimi, Viklund, od 21. navíc Hersley - Persson, J. Lundqvist, J. Ericsson - Klasen, Wandell, Thuresson - Paulsson, Sjögren, M. Johansson - Brodin, Engqvist, Bang. Trenér: Pär Marts.