Češi smetli Němce, do bojů o medaile jdou bez porážky

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
9. 5. 2011 23:04
Česká republika - Německo 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

Praha - Skvělá jízda úřadujících mistrů světa za obhajobou titulu pokračuje. Čeští hokejisté vyhráli i šesté utkání na letošním šampionátu, když v posledním zápase osmifinálové skupiny porazili Němce 5:2.

Dvěma trefami zazářil Tomáš Plekanec, tři gólové přihrávky si připsal Jaromír Jágr.

Do vyřazovacích bojů tak Češi jdou z prvního místa, ve středečním čtvrtfinále narazí od 16:15 na Spojené státy americké.

Otázkou však zůstává, zda budou k dispozici útočníci Petr Průcha a Martin Havlát, kteří utrpěli nepříjemná zranění.

Utkání Česko - Německo jsme sledovali ŽIVĚ zde
Češi doplnili na soupisku MS gólmana Kováře
Michálek: Likvidátor Arťuchin jen plní pokyny trenéra
Bykov: Arťuchin hrál čistě. Jágr a spol. jsou herečky

Relativně bezstarostný nádech utkání, v němž už Hadamczikovým svěřencům prakticky o nic podstatného nešlo, signalizovaly již první minuty. Stačilo jen 51 sekund od úvodního hvizdu a bratislavská aréna propukla v jásot. Plekanec po individuální akci ještě hledal na brankovišti najetého Průchu, práci však místo něj nechtěně dokonal německý obránce Krüger.

Soupeřova odpověď, která trochu znepříjemnila debut brankáři Štěpánkovi, však na sebe nenechala dlouho čekat. Střelu Lavalleeho před sebe český gólman jen vyrazil a Tripp se z dorážky nemýlil.

V 11. minutě si Němci velkou porci smůly vybrali podruhé. Frolíkova střela sice mířila mimo tři tyče, ovšem Holzer ji nešťastně umístil do brány.

Ve druhé části české mužstvo definitivně rozhodlo. Nejprve se z voleje prosadil Rachůnek, poté využil šikovnou tečí přesilovou hru Plekanec a v 37. minutě zakončoval famózní kombinaci celé formace Eliáš.

Přestože měli Němci téměř dvakrát více střel než Češi, recept na výborného Štěpánka znovu našli až v samém závěru, kdy výsledek kosmeticky upravil Greilinger.

Mistrovství světa v ledním hokeji - osmifinálová skupina E v Bratislavě:

Branky a nahrávky:
1. Plekanec (Jágr), 11. Frolík (Novotný, Hubáček), 23. Rachůnek (Jágr, Červenka), 36. Plekanec (Jágr, Červenka), 37. Eliáš (Průcha, Havlát) - 2. Tripp (Lavallee, Hördler), 59. Greilinger (Barta, Kreutzer). Rozhodčí: Baluška (SR), Persson (Švéd.) - Arm (Švýc.), Děďulja (Běl.). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 9305.

Česká republika: Štěpánek - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava, Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, Průcha - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Německo: Endras - Krueger, Dietrich, Braun, Holzer, Lavallee, Hördler, Reul, N. Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Ullmann, P. Reimer, Müller - Barta, Kreutzer, Greilinger - Gogulla, Tripp, Schütz. Trenér: Uwe Krupp.