9. 5. 2007 22:00
Čeští ani slovenští hokejisté neuspěli ve čtvrtfinále
Rus Alexander Ovečin (v červeném) tvrdě atakuje českého beka Rostislava Kleslu.
Rus Alexander Ovečin (v červeném) tvrdě atakuje českého beka Rostislava Kleslu. | Foto: Reuters

Moskva - Bývalí federální partneři v Moskvě smutnili. Čeští ani slovenští hokejisté nedokázali ve čtvrtfinále projít do bojů o medaile. Čeští hráči prohráli s Ruskem 0:4, Slováci nestačili na Švédy, zápas skončil jejich porážkou 4:7.

Češi byli téměř po celých šedesát minut v defenzivě Soupeř poprvé udeřil už v 7. minutě, kdy se trefil Markov. Druhá rána přišla 22 vteřin po začátku třetí dvacetiminutovky z hole Malkina.

Česká snaha o korekci stavu vyšla naprázdno, naopak soupeř ještě dvakrát kontroval.

Výběr kouče Aloise Hadamczik skončí v závěrečném pořadí nejlépe sedmý, což je nejhorší výsledek v historii. Tak špatně se reprezentaci, která v loni v Rize vybojovala stříbro, vedlo pouze v roce 1994 v Itálii.

Roman Čechmánek na MS 2007.
Roman Čechmánek na MS 2007. | Foto: Reuters
Hokejový sen o medaili ukončili Rusové
Vše o čtvrtfinále Česko - Rusko

Slováci byli pro Švédsko mnohem vyrovnanějším soupeřem, první třeitnu dokonce o gól vyhráli  I když se pak jejich soupeř dostal do vedení, výběr kouče Šuplera s ním dokázal držet krok.

Zlom přišel až v samotném závěru, výsledek na konečných 7:4 pro Švédsko pečetil svojí třetí brankou v zápase Tony Martensson.

Také Slováci končí, prohráli se Švédskem
Vše o čtvrtfinále Slovensko - Švédsko

Rusko čeká vítěz čtvrtečního semifinále mezi Finskem a USA, Švédové v boji o finále narazí na lepšího z duelu Kanada - Švýcarsko.