Češi deklasovali Bělorusy podruhé. Opět sedmi góly

3. 4. 2008 20:14
Česká republika - Bělorusko 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
To bylo špatně. Na české střídačce zavládlo ticho.
To bylo špatně. Na české střídačce zavládlo ticho. | Foto: Ondřej Besperát

Havlíčkův Brod - Hokejisté České republiky deklasovali ve čtvrtek na havlíčkobrodském ledě Bělorusko 7:1, čímž navázali na dobrý výsledek z předchozího dne, kdy stejného soupeře porazili pro změnu 7:2.

Ještě nekompletní národní tým potvrdil, že disponuje před blížícím se světovým šampionátem nadějnou formou.

Čeští reprezentanti nastoupili do odvetného duelu tentokrát bez hlavního kouče Aloise Hadamczika, který byl nucen v odpoledních hodinách odcestovat za zubním lékařem. Na lavičce ho nakonec zastoupili jeho asistenti Paleček s Musilem.

Domácí však vlétli do samotného utkání se stejnou vervou jako o den dříve v Třebíči a už po čtyřech minutách hry vedli o dvě branky. Úvodní trefy si připsali Koukal s Netíkem.

Náskok do první přestávky mohl ještě navýšit Cetkovský, ale po souhře s Rachůnkem trefil jen přesouvajícího brankáře Milčakova.

Bělorusové vážněji zahrozili v polovině utkání, kdy se sám před Kopřivou objevil Kitarov, ovšem ani v jednom ze svých dvou pokusů nebyl úspěšný.

Zaplněnou havlíčkobrodskou Kotlinu pak uklidnil dalším gólem Netík, který v oslabení využil samostatný únik. I čtvrtý zásah pak na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 36.36 ho dosáhl Peter Jánský.

Brankové žně pak pokračovaly i v posledním dějství. Jistě hrající Češi pak rozjásali své příznivce ještě třikrát. Do listiny střelců se zapsali také Tomáš Rolínek, Josef Straka a Josef Hrabal, kterým pokaždé pomohla k překonání brankáře tvrdá střela.

Bělorusové už pak utkání zvládli jen kosmeticky upravit. Čisté konto Kopřivovi zkazil necelých osm minut před koncem Kukuškin.