Češi nezaváhali. V přípravě porazili Bělorusko

ip
2. 4. 2008 20:09
Česko Bělorusko 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Konečně se radovali i Češi. Brankáře Enrotha prostřelil při přesilovce Antonín Boruta. | Foto: Ondřej Besperát

Třebíč - České hokejové reprezentaci se první přípravné utkání před světovým šampionátem povedlo. Ve středečních podvečerních hodinách porazila na třebíčském ledě národní tým Běloruska 7:2. O vývoji utkání už bylo přitom víceméně rozhodnuto po devíti minutách hry, kdy si svěřenci Aloise Hadamczika vypracovali už uklidňující tříbrankový náskok.

Česká reprezentace se k mezinárodnímu zápasu vrátila do Třebíče po patnácti letech a tento fakt přilákal do ochozů necelých pět tisíc fanoušků. Pro ně hokejisté přichystali parádní podívanou, kdy se v rozmezí mezi šestou a devátou minutou dostali po brankách Krenželoka, Šindela a Straky už do tříbrankového vedení.

Hráči Běloruska se sice nevzdali a snížili minutu a půl před přestávkou v oslabení, jenže Češi dokázali odpovědět hned vzápětí. V pokračující početní výhodě totiž ihned vrátil jistotu čtvrtou brankou Cetkovský.

Brankostroj se pak nezastavil ani ve druhé části. Další zásah si připsal ve 23. minutě po samostatném úniku Kohn a z podobné situace se radoval za další dvě minuty i Pavel Kubiš.

Šestá trefa ovšem nepřinesla jen změnu běloruských brankářů, ale také i herního nasazení českých hráčů.

Ti už se následně totiž nikam nehrnuli a tempo utkání se zklidnilo. Toho pak soupeř využil ke vstřelení čestné branky, kdy se dvě minuty před druhou pauzou prosadil Elissenko.

Poslední slovo pak ale přeci jen měli domácí. Konečný stav pečetil čtyři minuty před koncem Rolínek.