Červenka a Klepiš rozhodli o výhrách svých týmů v KHL

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 11. 2010 19:20
Klepiš 2+0, Červenka,Vašíček,Čermák,Němec,Vampola 1+0

Praha - Roman Červenka opět dokázal, že i v Kontinentální hokejové lize je mužem na svém místě.

V prodloužení zápasu s Lokomotivem Jaroslavl zajistil český útočník svému Avangardu Omsk vítězství 3:2. Lokomotiv, který vede český trenér Vladimír Vůjtek, tak získal alespoň bod, ke kterému jednou brankou přispěl útočník Josef Vašíček.

Červenka, který se trefil ve druhé minutě prodloužení, tak v tabulce střelců ztrácí s 15 góly už jen jednu branku na vedoucí česko-norskou dvojici Lukáš Kašpar - Patrick Thoresen.

Zároveň si upevnil druhé místo v tabulce kanadského bodování za Rusem Alexandrem Radulovem.

Daří se i Dominiku Haškovi, který vychytal Spartaku Moskva čtvrté vítězství za sebou. V Jekatěrinburgu vyhrál tým české brankářské legendy 4:1.

Dvěma góly zajistil výhru Salavatu Julajev Ufa nad Dinamem Minsk trenéra Marka Sýkory někdejší hráč Omsku a Červenkův spoluhráč z reprezentace Jakub Klepiš.

Dvěma asistencemi přispěl k výhře 6:5 jeho spoluhráč Miroslav Blaťák, naopak Minsku nepomohla ani jedna přihrávka Petra Sýkory.

Jedním gólem přispěli k výhrám Nižného Novgorodu, resp. Čeljabinsku Leoš Čermák a Leoš Vampola. Trefil se i obránce Ondřej Němec, jeho Čerepovec však prohrál na ledě Kazani 2:3.

Nedařilo se ani české kolonii v Barysu Astana. Gólově se v zápase s Atlantem Mytišči neprosadil kanonýr Kašpar ani jeho krajané Jiří Novotný a Tomáš Klouček. Naopak k výhře Atlantu 2:0 přispěl jednou asistencí Zbyněk Irgl.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Atlant Mytišči 0:2 (Irgl 0+1), Omsk - Jaroslavl 3:2 v prodl. (Červenka 1+0 - Vašíček 1+0), Chanty Mansijsk - Nižnij Novgorod 2:4 (za hosty Čermák 1+0), Čeljabinsk - CSKA Moskva 3:2 (za domácí Vampola 1+0), Jekatěrinburg - Spartak Moskva 1:4, Magnitogorsk - Dinamo Riga 3:5, Ufa - Dinamo Minsk 6:5 (Klepiš 2+0, Blaťák 0+2 - Sýkora 0+1), Kazaň - Čerepovec 3:2 (za hosty Němec 1+0), Nižněkamsk - Petrohrad 2:1.