Bude hrát Slavia baráž? Má nejnižší kurz ze všech týmů

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 2. 2012 15:30
Kurz na účast Slavie v baráži je podle Fortuny 4:1
Podaří se Vladimíru Růžičkovi vyhnout se se svým týmem extraligové baráži?
Podaří se Vladimíru Růžičkovi vyhnout se se svým týmem extraligové baráži? | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté Slavie se poprvé v sezoně propadli na samotné dno extraligové tabulky a to v tu nejhorší dobu - pět kol před koncem základní části.

Podle sázkové kanceláře Foruna je Slavia, která ztrácí na desátou Kometu Brno osm bodů, a je tak vysoce pravděpodobné, že poprvé od sezony 1999/00 nepostoupí do play off, vůbec největším adeptem na účast v baráži o extraligu s nejlepším týmem první ligy.

Aktuální kurs Fortuny na účast Slavie v baráži je 4:1.

Čtěte také:
Na tabulku extraligy se podívejte ZDE
Přečtěte si 7 důvodů, proč by se neměla extraliga uzavírat
Los a možnosti týmů v posledních pěti kolech si přečtěte ZDE

"Mladá Boleslav i Karlovy Vary se v posledních kolech obdivuhodně zvedly, mají formu a baráži se vyhnou. Černého Petra si podle mě vytáhne Litvínov, ale spíše Slavia, která prochází obrovskou krizí," uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

"Při kvalitě Chomutova nebo Ústí, které své nejlepší hráče půjčilo i do Slavie, je už samotná baráž obří ruskou ruletou," dodal Hanák.

Fortuna vypsala ještě jeden zajímavý kurz. Tedy že Slavia v baráži neuspěje a z extraligy úředně sestoupí, a zároveň se soutěž od sezony 2012/13 uzavře, takže by Slavia v extralize zůstala i v příští sezoně. Vsadit si na to můžete v kurzu 30:1.

"Výsledný kurs vychází z analýz, které samostatně provedli všichni naši hokejoví bookmakeři. Využili jsme kontakty, které v hokejovém prostředí máme, a pokud bychom v této sázce nakonec vypláceli výhry, vůbec by mě to nepřekvapilo," poznamenal Hanák.

Slavia je totiž jedním z největších zastánců plánu většiny extraligových klubů, aby se soutěž uzavřela už po této sezoně. O tom, zda se nejvyšší tuzemská soutěž "sportovně" znepřístupní, se bude rozhodovat na červnové valné hromadě Českého svazu ledního hokeje.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy