Bramborová tečka! Češi opět nedali gól, bronz slaví Švédové

FOTO Další beznaděj. Češi se vrátí z Minsku bez medaile
Čekání českého hokeje na cenný kov z mistrovství světa pokračuje.
Ani Jiří Hudler se nedokázal v posledních dvou zápasech reprezentantce trefit do sítě soupeřů, takže po vítězném čtvrtfinále se česká reprezentace vrací domů z MS v Minsku bez medaile.
Definitivně o tom rozhodl dnešní zápas o třetí místo, v němž Alexander Salák inkasoval třikrát z hokejek Švédů, což stanovilo konečné skóre na 0:3.
Hokejová reprezentace skončila v Bělorusku těsně pod stupni vítězů  potřetí v historii, stejně tak si vedla na šampionátech v letech 1995 a 2003.
Aktualizováno 25. 5. 2014 18:03
Čeští hokejisté prohráli v zápase o třetí místo se Švédskem 0:3.

Minsk - Čeští hokejisté nedokázali po prohraném semifinále s Finskem vstřelit gól ani v duelu o třetí místo Švédům, kterým podlehli rovněž 0:3, a z MS v Minsku odjíždějí bez medaile.

Tentokrát si Růžičkovi svěřenci vytvořili řadu šancí, několikrát nastřelili tyč, ovšem do černého se trefovali jen loňští obhájci zlata.

V první třetině se prosadili Lindström a Hjalmarsson, pojistku přidal ve 49. minutě Backlund. Po zápase navíc potvrdil konec reprezentační kariéry hvězdný Jaromír Jágr, s osmi body nejproduktivnější český hráč na šampionátu.

"Řekl jsem to před semifinále a platí to i nyní, tohle byl můj poslední reprezentační zápas," pronesla dvaačtyřicetiletá legenda pro Českou televizi.

V Minsk Aréně nebylo Čechům souzeno

Prokletí Minsk Arény? Nejspíše ano. V hlavní hale světového šampionátu pro 15 tisíc fanoušků se čeští hokejisté z gólu neradovali ani jednou, v součtu se čtvrtfinále proti Američanům, nedal výběr kouče Vladimíra Růžičky gól v posledních sedmi třetinách letošního mistrovství světa.

Na rozdíl od semifinálového souboje s Finy k tomu ale měli dneska v boji o bronz proti další severské mocnosti – Švédsku – Jágr a spol. šancí více než dost. Jenže prokletí je holt prokletí...

Švédy poslal do vedení už v páté minutě Lindström, kterému ale notně pomohla teč obránce Zámorského za záda bezmocného Saláka. Teč, o kterou se na druhé straně pokoušeli čeští hokejisté několikrát, ovšem ani jednou netrefili přesně.

Češi trefovali tyče, Švédové dávali branky

Zaťovičovi chyběly centimetry, když srážel nahození od modré do masky Nilssona, následně v tlaku v první desetiminutovce druhého dějství (také díky přesilovkám) otřely kotouč o brankovou konstrukci Sobotka a Vondrka.

To už ale Češi prohrávali 0:2, když po chybě na obranné modré šel kotouč na jeden dotek po švédských holích a skvělou kombinaci zakončil Hjalmarsson. Jágr, který hrál dle vlastních slov poslední reprezentační zápas, následně několikrát táhl ofenzivu českého týmu na zteč, ovšem Nilsson odolával.

Třetí inkasovaný gól český tým dorazil

Často také se štěstím, když kotouč tančil v jeho brankovišti, ovšem se svými spoluhráči jej vždy dokázal dostat do bezpečí. Když pak ve 49. minutě po rychlém kontru přidal třetí trefu Backlund, bylo rozhodnuto. Zdeptaní Růžičkovi svěřenci už neměl na zvrat fyzické a hlavně morální síly.

"Myslím, že dneska jsem se snažili, dřeli, bohužel to tam nepadalo. Je to škoda, ale měli jsme hodně mladý tým, pět ze sedmi beků na šampionátu bylo poprvé," pronesl po zápase smutný a loučící se Jaromír Jágr.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku - o 3. místo:

ČR - Švédsko 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Lindström (Andersén, Möller), 16. S. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson, Lindström). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Rönn - Suominen (oba Fin.), Valach (SR). Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 14.001.

ČR: Salák - Němec, Vitásek, Jordán, Kindl, Zámorský, Kolář II, Ševc - Jágr, Novotný, Červenka - Klepiš, Sobotka, Hertl - Sekáč, Hudler, Zaťovič - Vondrka, Jan Kovář, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Švédsko: Nilsson - Fransson, Ekholm, Erixon, Gustafsson, Andersén, Burström, Nygren - Lindström, Backlund, Möller - Klasen, Järnkrok, Nyquist - Jimmie Ericsson, J. Lundqvist, Axelsson - Danielsson, Sjögren, S. Hjalmarsson - Rasmussen. Trenéři: Pär Marts a Peter Popovic.