Bláznivý zápas a další porážka. Česko - Rusko 3:6

8. 2. 2009 14:10
Česko - Rusko 3:6
Maxim Rybin se raduje z gólu v české síti
Maxim Rybin se raduje z gólu v české síti | Foto: Reuters

Stockholm - Česká hokejová reprezentace ani ve svém třetím a posledním zápase turnaje LG Hockey Games nepoznala radost z vítězství. Svěřenci Vladimíra Růžičky v neděli prohráli i s Ruskem, od něhož dostali šest branek.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Ruští hokejisté vyhráli 6:3, ačkoliv ještě těsně před koncem druhé třetiny byl stav nerozhodný 3:3.

Po nepovedeném utkání proti Finsku a sobotním nezdaru proti domácímu Švédsku jde o třetí porážku českého týmu, jemuž na Švédských hrách totálně selhala defenziva, vždyť inkasoval celkem sedmnáct branek.

Čtěte dále: Marná snaha. Čeští hokejisté prohráli i se Švédskem

Nedělní utkání hrané před poloprázdnou arénou ve Stockholmu mělo určit tým, který skončí v turnaji na poslední pozici. Češi se mohli v případě úspěchu posunout na třetí místo. Jenže nezačali vůbec dobře.

Kladenský gólman Kopřiva lovil puk ze své sítě už ve třetí minutě, když jej při oslabení překonal Maxim Rybin. Jeho rána od modré čáry byla tečována Platilovou bruslí a Rusové se rychle dostali do vedení. Ani to nebylo vše.

O chvíli později musel na trestnou lavici Čermák a i tuto přesilovou hru soupeř potrestal. Ščastlivij zasáhl puk ve vzduchu tak ideálně, že zapadl do brány - 2:0.

Češi se však oklepali a krátce po polovině první třetiny již bylo srovnáno. Nejprve se v jedenácté minutě prosadil v početní výhodně Ondřej Němec a o čtyřicet vteřin později se trefil Zbyněk Irgl, jehož trefu z dorážky musel potvrdit videorozhodčí.

Sprcha přišla v závěru třetiny

Ani do druhého dějství nevstoupili hráči v bílých dresech znova ideálně. Rusy vrátil do vedení Saprykin.

Přesto se ještě jednou dokázali svěřenci Vladimíra Růžičky prosadit. V přesilové hře si pohrál s pukem Radim Vrbata, poté vyjel z místa za bránou a překonal ruského brankáře Barulina - 3:3.

Když už se zdálo, že se utkání zklidní, čeští hokejisté chybovali.

A v tu nejhorší možnou chvíli. Na konci druhé třetiny ujel Pěrežogin do brejku a neomylně zavěsil. Devět sekund před odchodem do kabin tak Češi dostali ledovou sprchu, z níž už se nevzpamatovali.

Vedení Rusů navíc potvrdil v 45. minutě druhým gólem Saprykin a definitivní tečku za zápasem dal v 53. minutě Michnov.

Zmar českého výběru jen dokumentovala závěrečná přesilovka pět na tři, při níž si nevytvořili pořádnou šanci. Národní tým prohrál 3:6 a poprvé pod vedením kouče Vladimíra Růžičky nedokázal získat na turnaji Euro Hockey Tour ani bod.

Výsledek:
Česká republika - Rusko 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
11. Němec (Rachůnek, R. Vrbata), 12. Marek (Irgl), 33. R. Vrbata (J. Hlinka, Bednář) - 3. Rybin (Gončarov), 7. Ščastlivyj (Michnov), 24. Saprykin (Višněvskij), 40. Pěrežogin (Rybin, Taratuchin), 45. Saprykin (Radulov), 53. Michnov (Ščastlivyj). Rozhodčí: T. Andersson, Lärking - Ahlström, Winge (všichni Švéd.). Vyloučení: 8:11. Využití: 2:3. Diváci: 2000.
Česká republika: Kopřiva - Rachůnek, Čáslava, Platil, Barinka, Kutlák, Krstev, Němec - R. Vrbata, J. Hlinka, V. Nedorost - Irgl, Marek, Rolinek - Kůrka, Čermák, Čajánek - Bednář, Kumstát, Netík. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Rusko: Barulin - Guskov, Žitnik, Kuljaš, Višněvskij, I. Nikulin, Gončarov, Jemelin, Kondratěv - Suglobov, Ščastlivyj, Michnov - Radulov, Baďjukov, Saprykin - Pěrežogin, Taratuchin, Rybin - Kvaša, Něprjajev, Afanasenkov. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.