Bartošák si jede pro vstupenku do NHL: Přál bych si Rangers

Adam Sušovský Adam Sušovský
27. 6. 2013 9:00
Brankář Patrik Bartošák zazářil v kanadských juniorkách a teď je největší českou nadějí draftu: "Přál bych si, aby si mě vybrali Rangers."
Patrik Bartošák vyrazil do New Jersey na vstupní draft NHL. Je největší českou nadějí a přeje si, aby po něm v neděli sáhli Rangers.
Patrik Bartošák vyrazil do New Jersey na vstupní draft NHL. Je největší českou nadějí a přeje si, aby po něm v neděli sáhli Rangers. | Foto: Reuters

Ostrava - Brankář Patrik Bartošák se právě v tuto chvíli chystá na cestu do New Yorku, jede si tam pro vstupenku do slavné NHL. Na víkendovém vstupním draftu bude největší českou nadějí.

Loni mu to nevyšlo a byl z toho pořádně zklamaný, před letošním draftem NHL je ale gólman Patrik Bartošák v úplně jiné pozici: V Kanadě byl nejlepším juniorským gólmanem a u agentů o něj prý sondovalo zájem hned šestnáct klubů.

"Agenti mi řekli, že o mě zájem je, ale bohužel neumí říct, kdo si mě nakonec vybere. Mým snem je New York Rangers, ale pochopitelně budu rád za kohokoliv," řekl Bartošák Aktuálně.cz těsně před odletem do New Jersey.

Bartošák jede na draft i dovolenou

Vstupní draft nejlepší soutěže tam začíná v neděli a Bartošák je jasně největší českou nadějí. 

"Před třemi týdny jsem se rozhodl, že se draftu zúčastním osobně. Jedou se mnou rodiče a samozřejmě to bereme trošku i jako dovolenou: Projdeme si New York a zajdeme také na nákupy," usmívá se dvacetiletý brankář.

Bartošák bude v draftu zkoušet štěstí napodruhé. Loni si ho nevybral nikdo, se zraněným ramenem totiž promarodil téměř celou sezonu. 

"První kola ne, jsem starší než ostatní"

Letos se ale karty obracejí. Bartošák jde do draftu jako velká hvězda kanadských juniorek, kde byl vyhlášený dokonce jako nejlepší brankář sezony. 

"Netroufám si ale říct, v jakém kole by po mně mohly kluby sáhnout. Je si třeba uvědomit, že jsem už o dva roky starší než další kluci, kterých se letošní draft týká. Proto se vůbec nebudu zlobit, i když to bude pozdější kolo," říká.

Loni v prvním kole draftu uspěl Tomáš Hertl, už teď je ale jasné, že letošní draft bude pro české koně skromnější. 

Vedle Bartošáka má reálnou šanci ještě obránce Jan Košťálek, další borci jako Kubalík nebo Štencel musí čekat, jestli se na ně usměje štěstí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Michaláková neuspěla ve Štrasburku, norský soud dostatečně zdůvodnil odebrání dětí

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Norský soud podle ESLP dostatečně zdůvodnil, proč Michalákovou zbavil rodičovských práv k oběma synům.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy