reklama
 
 

9 dní do hokejového MS. Je to dobré. Fantomas jede

25. 4. 2012
Nejznámější fanoušek se chystá do Skandinávie

Praha - Nejznámější fanoušek českého hokejového týmu, muž v masce Fantomase, se už chystá, že vyrazí do Švédska a případně i Finska na světový šampionát.

V posledních letech nosil týmu štěstí, před dvěma lety v Německu byl u zlata, loni na Slovensku u bronzu.

"Těším se. Mělo to být tak trochu překvapení, ale když už se mě ptáte, tak ano. Pojedu," řekl Aktuálně.cz Vasil Simkovič, který se za zmíněného Fantomase vždy převléká.

Ředitel v masce

Simkovič je hodně pracovně vytížený, v civilu je generálním ředitelem ústecké  firmy Termocon. Jeho identitu vypátrali novináři už při šampionátu v Německu (2010), během slavné jízdy podceňovaného týmu za zlatem.

Čtěte také:

Na hokej si ale čas udělá.

"Máme už naplánované první dvě utkání našeho týmu, tedy s Dánskem a Švédskem," prozrazuje Simkovič alias Fantomas. Určitě chce vidět i utkání s Lotyšskem a Itálií. „Nebudu chybět na čtvrtfinále a pak se uvidí. Letos je jiný systém, museli bychom se přesouvat do Finska, uvidíme," prozradil.

Patnáct Fantomasů ve sbírce

Masek Fantomase má ve sbírce zhruba patnáct. Pečlivě uchovává zejména dvě - tu, kterou nosil ve Vídni v roce 2005 a v Německu o pět let později. Právě v těchto případech sledoval zlaté tažení českého týmu - v obou případech vedených trenérem Růžičkou.

"Letos se ten tým skládá těžce. Až mi to připomíná právě to Německo, tam to také zpočátku nevypadalo dobře. Hodně záleží na gólmanovi, jak se toho Štěpánek, když bude jednička, chopí," nezapře Fantomas - Simkovič už s časem nasbírané hokejové zkušenosti.

Pozor na komisaře

Na světové turnaje vyráží s partou pěti kolegů, ale na místě, ve Skandinávii, se chce potkat v pivním stanu i s dalšími známými, s nimiž se poprvé setkal na předchozích turnajích. Jsou prý z celé republiky, z Čech i Moravy. Stále titíž, kteří objíždějí mistrovství světa, ať se hraje kdekoliv.

"Hlavně si musím dát pozor na komisaře Juveho (ve známé sérii ho hrál Luis de Funes - pozn. red.). Mám hlášku, že se na šampionát chystá také," dodává s úsměvem Simkovič.

autor: Sport | 25. 4. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama