Kovářova chyba přispěla ke konci úchvatné šňůry Leverkusenu, Bayer podlehl Lipsku

Aktualizováno 31. 8. 2024 21:12
Fotbalisté Leverkusenu s brankářem Matějem Kovářem a útočníkem Patrikem Schickem podlehli doma 2:3 Lipsku a v německé lize prohráli po 35 zápasech. Obhájcům titulu v utkání 2. kola nestačilo k bodovému zisku ani dvougólové vedení.
Český brankář Leverkusenu Matěj Kovář dostává gól, který rozhodl o prohře jeho celku 2:3 s Lipskem | Foto: Reuters

Leverkusen po dvou "slepených" gólech Frimponga a Grimalda ze závěru prvního poločasu vedl 2:0 a měl i další šance, přesto nakonec prohrál v bundeslize poprvé od 27. května loňského roku a duelu v Bochumi.

Na konci sedmiminutového nastavení úvodního dějství vrátil Lipsko do hry hlavou Kampl.

V 57. minutě pak vůbec nepodržel Leverkusen Kovář, jenž při nemoci jedničky Hradeckého dostal v bundeslize šanci teprve podruhé.

Střelou na bližší tyč a z velkého úhlu, která navíc prošla Kovářovi mezi nohama, ho nachytal Openda. Belgický útočník dokonal velký obrat v 80. minutě ranou zpoza vápna.

To už byl tři minuty na hřišti v dresu domácího celku i Schick, po zákroku na něj byla ve hře červená karta, po přezkumu u videa však udělena nebyla.

Hoffenheim s českými fotbalisty Adamem Hložkem, Pavlem Kadeřábkem a debutujícím Robinem Hranáčem prohrál 1:3 ve Frankfurtu. Hostům nepomohla ani Hložkova asistence při gólu Andreje Kramariče.

Hoffenheim prohrával po úvodním dějství a gólech Ekitikeho s Larssonem 0:2 a kouč hostů vyslal do druhé půle i Hranáče, jenž před týdnem přestoupil z Plzně.

V 54. minutě Hložek našel přesným centrem před bránou Kramariče a ten si čtvrtou trefou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců.

Záhy ale po zmatcích v obraně Hoffenheimu znovu zvýšil Marmúš a Eintracht, s nímž se v hlavní fázi Evropské ligy utkají Slavia i Plzeň, už vítězství uhájil.

Střídající Tomáš Čvančara byl u vítězství Mönchengladbachu 2:0 v Bochumi. Na hřiště se dostal v 82. minutě a stav se už nezměnil. První body v ročníku zařídili svému týmu brankami ve druhé půli Kleindienst a Honorat.

Dortmund udržel i podruhé v sezoně čisté konto, na rozdíl od úvodního vítězství 2:0 nad Frankfurtem dnes ale ztratil body za bezgólovou remízu v Brémách. Borussia hrála od 73. minuty bez vyloučeného Schlotterbecka.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Leverkusen - Lipsko 2:3 (39. Frimpong, 45. Grimaldo - 57. a 80. Openda, 45.+7 Kampl), Frankfurt - Hoffenheim 3:1 (24. Ekitike, 33. Larsson, 56. Marmúš - 54. Kramarič), Bochum - Mönchengladbach 0:2 (67. Kleindienst, 78. Honorat), Brémy - Dortmund 0:0, Kiel - Wolfsburg 0:2 (27. Arnold, 30. Bornauw), Stuttgart - Mohuč 3:3 (8. Millot, 15. Leweling, 88. Rieder - 43. Amiri z pen., 62. Burkardt, 90.+6 Leitsch).

St. Pauli 2 0 0 2 0:3 0
Podívejte se na gól Patrika Schicka a další klíčové okamžiky německého Superpoháru | Video: Asociated Press