FOTO Krása v sedle. České žokejky odvážně pózují

Žokejka, ošetřovatelka nebo prostě jen kamarádka koně. Ženy jsou ve stájích jako doma a s koni to umí.
Jízda na koni byla po celá staletí mužským sportem, ale v 21. století je všechno jinak.
V dnešních stájích je naprostá přesila žen.
Není divu, na nejnižší nesené váhy kolem 50 kilogramů se dnes muži hledají jen těžko.
I slavní trenéři jsou proto nuceni překousnout tradiční výtku, že ženy nemají potřebnou sílu k maximálnímu "vyjetí" dostihového koně.
Foto: Aktuálně.cz
Sport www.galopp-reporter.cz, Sport
14. 6. 2013 11:42
Půvabné ženy a rychlí koně. To je spojení, ze kterého se zastaví dech téměř každému. Přesvědčte se o tom v naší galerii.

Praha - České dostihy se chystají na první vrchol sezony. V neděli 23. června se poběží největší rovinový dostih České derby, který musel být kvůli povodním přeložen z pražské Velké Chuchle na závodiště Most.

Ve startovním poli bude minimálně jedna žena. Dostihový magazín Galopp Reporter pravidelně zachycuje nejkrásnější ženy kolem koní.

Podívejte se na naši galerii, další obrázky najdete také ZDE.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy