Fotbalisté Brazílie a Argentiny se utkají o finále

16. 8. 2008 18:49
Belgie senzačně vyřadila Italy
Ronaldinho během zápasi Anglie s Brazílií.
Ronaldinho během zápasi Anglie s Brazílií. | Foto: Reuters

Peking - V semifinále olympijského turnaje fotbalistů se utkají dva největší favorité turnaje Brazílie s Argentinou. Druhou dvojici tvoří Nigérie s Belgií, která senzačně vyřadila Itálii po výhře 3:2

Belgičané přitom většinu zápasu odehráli o deseti. Navíc se jim zranil gólman a byli proti nim n zřízeny dvě penalty.

Podrobnosti o čtvrtfinálových zápasech najdete ZDE

Brazilcům proti Kamerunu  zajistily výhru 2:0 a postup do semifinále až trefy Sobise a Marcela v prodloužení.

Po prodloužení postupuje také Argentina, které zařídil vítěznou trefu na 2:1 Messi.

Olympijští vítězové z Atlanty, fotbalisté Nigérie, mají v Pekingu šanci svůj dvanáct let starý úspěch zopakovat. Do semifinále je posunula výhra 2:0 nad Pobřežím Slonoviny po brankách Odemwingie a Obinna z penalty.