Zoufalý Dovalil. Jednadvacítka hledá někoho, kdo vstřelí gól

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 11. 2013 10:04
Fotbalovou jednadvacítku v pátek čeká předposlední zápas letošního roku. Český tým nastoupí v Paralimni proti domácímu Kypru.
Jakub Dovalil má nečekané starosti.
Jakub Dovalil má nečekané starosti. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha/Paralimni - Fotbalovou jednadvacítku v pátek čeká předposlední zápas letošního roku. Český tým, který nehraje kvalifikaci a chystá se na domácí mistrovství Evropy v roce 2015, nastoupí v Paralimni proti domácímu Kypru.

Trenér Jakub Dovalil by v zápase s outsiderem rád našel střelce, protože momentálně nemá na soupisce jediného hráče se vstřelenou brankou. V původní nominaci sice byl autor jednoho gólu za jednadvacítku Ondřej Petrák, útočník Slavie se však kvůli zranění omluvil.

V lize se trefil jen stoper Brabec

"Střílení branek je náš velký problém," řekl Dovalil. "Navíc se nám nedaří dávat góly ani v lize. Vždyť nejlepším střelcem momentálně je stoper Jakub Brabec, který se za Spartu trefil třikrát," dodal český trenér, který bude kvůli zdravotním potížím postrádat i záložníka Tomáše Přikryla ze Sparty, za nějž dodatečně povolal Jaromíra Zmrhala ze Slavie.

Rok česká jednadvacítka zakončí příští týden v úterý zápasem ve Wokingu proti výběru Anglie složenému z hráčů z páté ligy a nižších soutěží.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy