Zokorova pomsta. Emreho brutálně nakopl mezi nohy

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 5. 2012 10:29
Africký hráč se mstil za rasistické urážky
Didier Zokora (vlevo) na africkém šampionátu.
Didier Zokora (vlevo) na africkém šampionátu. | Foto: Reuters

Istanbul - Tak tohle bolelo. Neuvěřitelně brutální zákrok předvedl v utkání turecké ligy mezi Fenerbahce a Trabzonsporem hostující záložník Didier Zokora. Na video se podívejte ZDE.

Reprezentant Pobřeží slonoviny bez snahy hrát míč vší silou nakopl tureckého protihráče Emreho přímo do nejcitlivějších mužských partií.

Ještě méně uvěřitelný, než samotný zákrok, je fakt, že hlavní rozhodčí ohodnotil Zokorovu "vraždu" pouze žlutou kartou.

V Turecku mají jasno, co za faulem stálo. Zokora se Emremu mstil. Nedávno totiž tureckou nejvyšší soutěží zahýbala aféra, v rámci níž africký fotbalista obvinil Turka z rasových urážek. Emre to sice popřel, disciplinárka ho však potrestala zákazem činnosti na dvě utkání.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Mistr světa ve skeetu Nýdrle je nejlepším českým střelcem roku

Nejlepšími českými střelci roku 2019 jsou brokaři. Svazovou anketu vyhrál mistr světa ve skeetu Tomáš Nýdrle před evropským šampionem v téže disciplíně Jakubem Tomečkem. V kategorii juniorů těsně zvítězil juniorský světový šampion ve skeetu Daniel Korčák. Do hlasování se zapojilo 44 členů výkonného výboru a trenérů Českého střeleckého svazu.

Jednatřicetiletý Nýdrle prožil životní sezonu, ve které poprvé vybojoval individuální medaile na velké světové akci. Skončil druhý na Evropských hrách v Minsku a pak získal světový titul na šampionátu v italském Lonatu. To se před tím žádnému českému skeetaři nepovedlo. Ve stejném italském městě v září pomohl českému družstvu k obhajobě evropského titulu. Tomeček si z ME odvezl double, protože tam poprvé vybojoval evropské individuální zlato.

Za oběma skeetaři skončil v domácí anketě nejlepší světový střelec z libovolné malorážky Filip Nepejchal. Stříbrný medailista z mistrovství Evropy a vítěz tří závodů Světového poháru včetně finále v čínském Pchu-tchienu obsadil navíc těsně za Korčákem druhé místo mezi juniory.

Talentem roku byla vyhlášena bronzová medailistka z juniorského mistrovství světa v trapu Zina Hrdličková, šestnáctiletá dcera olympijského vítěze z Barcelony 1992 Petra Hrdličky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy