Další tragédie pro Argentinu. Zemřel trenér vicemistrů světa Sabella

ČTK ČTK
8. 12. 2020 21:39
V 66 letech zemřel bývalý trenér argentinské fotbalové reprezentace Alejandro Sabella. Před šesti lety s národním týmem získal stříbrné medaile na mistrovství světa v Brazílii. Podle agentury Reuters bojoval Sabella několik let s rakovinou a srdečními problémy.
MS 2014, Argentina-Nizozemsko: Alejandro Sabella
MS 2014, Argentina-Nizozemsko: Alejandro Sabella | Foto: Reuters

Lionela Messiho a spol. vedl Sabella v letech 2011 až 2014. Reprezentační lavičku opustil po světovém šampionátu, v jehož finále Argentinci podlehli Německu 0:1 po prodloužení.

Sabella zemřel necelé dva týdny po legendárním Diegu Maradonovi, s kterým si zahrál za argentinskou reprezentaci v 80. letech minulého století. I Maradona později národní mužstvo trénoval.

Jako hráč oblékl Sabella reprezentační dres v osmi zápasech. Během aktivní kariéry nastupoval i v Anglii za Sheffield United a Leeds. Nejdéle hrál za River Plate a Estudiantes, který později také trénoval. V roce 2009 s ním vyhrál Pohár osvoboditelů a skončil druhý na mistrovství světa klubů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy