Zázračné Levante znovu vyhrálo a je v čele La Ligy

ČTK Tomáš  Kubánek ČTK, Tomáš Kubánek
23. 10. 2011 23:56
Valencie - Bilbao 1:1, Atlético Madrid - Mallorca 1:1

Valencie - Španělská liga má po osmi kolech šokujícího lídra. Do čela Primera Divison se vyšvihli fotbalisté Levante.

Celek z Valencie využil sobotního zaváhání Barcelony a sám v 9. kole deklasoval 3:0 Villarreal, čímž navíc prodloužil svou vítěznou sérii na šest utkání.

To městský rival Valencie zachránili domácí remízu 1:1 s Bilbaem až díky Soldadově brance z 89. minuty.

Stejného výsledku dosáhlo před svými diváky také Atlétiko Madrid a prodloužilo sérii bez vítězství na šest soutěžních utkání.

VIDEO Ronaldo hattrickem za 15 minut zničil Málagu

Baskické mužstvo poslal na valencijské Mestalle do vedení v 72. minutě dalekonosnou střelou osmnáctiletý talent Iker Muniain. Ztrátu všech bodů odvrátil až v předposlední minutě domácí kapitán Roberto Soldado, který udělal pohotovou kličku brankáři a připsal si šestý ligový zásah v sezoně.

Obě branky na madridském Stadionu Vicente Calderóna padly z pokutových kopů. První proměnil už ve druhé minutě hostující Izraelec Tomer Hemed, bod zajistil Atlétiku dvě minuty před pauzou Radamel Falcao. Také kolumbijský kanonýr se trefil v domácí soutěži pošesté.