Zaragoza potupila Real šesti góly

ČTK
8. 2. 2006 23:13
Zaragoza - Nevídaný debakl zažili ve středu ve Španělském poháru fotbalisté Realu Madrid. V Zaragoze inkasovali šest branek, z toho tři v prvním poločase během dvaceti minut od Diega Milita. Argentinský útočník svůj životní večer korunoval po změně stran čtvrtou brankou, zbývají dvě přidal Brazilec Ewerthon.

Zaragoza ve čtvrtfinále vyřadila mistrovskou Barcelonou a zůstala při chuti. Třiceti tisícům fanoušků přichystal skvělé představení zejména Milito, který hattrick dovršil v rozmezí 15. a 34. minuty. Do Madridu si tak za týden pojede Zaragoza pro postup, Real by v poháru udržel jen zázrak. Souboj o druhé finálové místo rozehrají ve čtvrtek Espaňol Barcelona a La Coruňa.

Semifinále, 1. zápas: Zaragoza - Real Madrid 6:1 (14., 21., 33. a 56. Milito, 60. a 83. Ewerthon - 38. Julio Baptista).

NĚMECKO

Ve dvacátém kole německé fotbalové ligy zaváhali oba nejbližší pronásledovatelé Bayernu Mnichov, který si tak navzdory úterní remíze s Herthou udržel v čele tabulky náskok osmi bodů. Druhé Brémy dnes remizovaly bez branek ve Stuttgartu a Hamburk dokonce prohrál 1:2 v Hannoveru, který slavil první vítězství v novém roce.

Přispěl k tomu i český útočník Jiří Štajner, který přihrál na úvodní gól Polákovi Žurawovi a založil také brankovou akci ve druhém poločase, kterou zakončil nádhernou ranou z dvaceti metrů Íránec Hášemíján. Hannover tak bodoval naplno po čtyřech remízách za sebou a posunul se na osmé místo. Asistenci si připsal i další český aktér zápasu David Jarolím, po jehož centru snížil v závěru Bosňan Barbarez na 1:2.

Další špatnou zprávou pro trenéra Hamburku bylo zranění brazilského kanonýra Ailtona. Bývalý nejlepší střelec bundesligy, kterého klub získal v lednu na hostování z Besiktase Istanbul, si v 29. minutě zlomil čelist a čeká ho pauza.

Další reprezentant Jan Polák patřil k nejlepším hráčům Norimberku, který však podlehl 0:1 Frankfurtu a stále se nemůže zbavit starostí se záchranou.

Leverkusen deklasoval 4:0 Wolfsburg, na jehož lavičce musel spolknout hořkou pilulku bývalý kouč Bayeru Klaus Augenthaler.

20. kolo: Stuttgart - Brémy 0:0, Norimberk - Frankfurt 0:1 (43. Amanatidis), Leverkusen - Wolfsburg 4:0 (44. Berbatov, 55. Barnetta, 71. Schneider, 75. Madouni), Mönchengladbach - Schalke 0:0, Hannover - Hamburk 2:1 (47. Žuraw, 72. Hášemíján - 81. Barbarez).

ANGLIE

Fotbalisté Chelsea porazili v opakovaném zápase čtvrtého kola Anglického poháru Everton jednoznačně 4:1 a postoupili do osmifinále. Po remíze 1:1 v Goodison Parku tentokrát vedoucí tým ligové soutěže neponechal nic náhodě a v poločase vedl už 3:0. Italského gólmana Carla Cudiciniho, který dostal přednost před Petrem Čechem, překonal pouze v 72. minutě z penalty Mikel Arteta. Kapitán John Terry však vzápětí znovu upravil na tříbrankový rozdíl.

4. kolo: Chelsea - Everton 4:1, Middlesbrough - Coventry City (II. liga) 1:0.

V Anglii se vedle pohárových utkání hrála i ligová dohrávka. Liverpool v ní podlehl fotbalistům Charltonu na jejich hřišti 0:2 a promarnil možnost stáhnout svou ztrátu na druhý Manchester United na tři body. V brance hostů dostal příležitost teprve podruhé od loňského triumfu ve finále Ligy mistrů hrdina istanbulského zápasu Jerzy Dudek, jenž nahradil distancovaného Španěla Josého Reinu. Ve 42. minutě polský gólman fauloval Darrena Benta a sám postižený z penalty otevřel skóre. Druhou branku přidal vzápětí Young.

Dohrávka 3. kola: Charlton - Liverpool 2:0 (42. D. Bent z pen., 45. Young).

ITÁLIE

Na devět bodů zvýšili fotbalisté Juventusu Turín svůj náskok v čele italské ligy, i když dnes jen remizovali s Parmou 1:1. Obhájci titulu měli velkou příležitost vyhrát, Alessandro del Piero však minutu před koncem neproměnil penaltu. Hosté šli v 39. minutě do vedení, ale Juventus v samém závěru prvního poločasu vyrovnal díky Zlatanu Ibrahimovicovi. Pavel Nedvěd odehrál v záloze turínského týmu celý zápas.

Nejbližší soupeř Juventusu v tabulce Inter Milán dnes klopýtl ve Florencii, kde prohrál 1:2. V domácím celku se z úspěchu radoval i Tomáš Ujfaluši. Milánskému týmu se na rozdíl tří bodů přiblížil městský rival AC, který rozstřílel předposlední Treviso 5:0. Dvakrát skóroval Ukrajinec Ševčenko.

Palermo porazilo 3:1 Lazio Řím, za kterým nyní zaostává v tabulce na desátém místě o čtyři body. Soupeři pražské Slavie v Poháru UEFA pomohlo i vyloučení Behramiho v 61. minutě, po kterém pojistil domácím výhru třetím gólem Caracciolo.

Palermo, které se na Strahově představí ve čtvrtek 16. února, hrálo v sestavě Andujar - Zaccardo, Biava, Barzagli, Grosso - Barone, Corini (51. Tedesco), Mutarelli, M. Gonzalez (69. Brienza) - Di Michele, Caracciolo (77. Godeas). Generálku na pohárový duel absolvuje sicilský klub v neděli na půdě Empoli.

Francesco Totti rozhodl gólem z penalty v první minutě nastavení o vítězství AS Řím nad Cagliari 4:3. Předtím italský reprezentant proměnil už jeden pokutový kop. Domácí hráli celý druhý poločas proti deseti, v 75. minutě po vyloučení Bova se poměr sil vyrovnal.

24. kolo: AS Řím - Cagliari 4:3 (79. a 90+1. Totti obě z pen., 25. Perrotta, 35. De Rossi - 15. Suazo, 19. Langella, 55. Conti), Lecce - Empoli 1:2 (80. Ledesma z pen. - 2. Almiron, 41. Tavano z pen.), Fiorentina - Inter Milán 2:1 (10. Brocchi, 60. Jimenez - 84. Recoba), Palermo - Lazio Řím 3:1 (12. M. Gonzalez, 56. Tedesco, 65. Caracciolo - 84. Belleri), Ascoli - Livorno 0:0, Juventus Turín - Parma 1:1 (45. Ibrahimovic - 39. Dessena), Udine - Reggina 1:2 (16. Iaquinta - 41. a 62. Amoruso), Chievo - Sampdoria 1:1 (61. Scurto - 30. Kutuzov), Messina - Siena 0:0, AC Milán - Treviso 5:0 (53. a 65. Ševčenko, 14. Kaká, 62. Gilardino, 73. Inzaghi).

FRANCIE

Nejlepší střelec francouzské fotbalové ligy Pauleta zachránil Paris St. Germain alespoň remízu v dnešní dohrávce ve Štrasburku. Domácí tým, bojující o záchranu od 13. minuty vedl, ale spoluhráč Davida Rozehnala svou šestnáctou trefou v sezoně ještě v první půli vyrovnal. Dalšího gólu se však pařížský klub nedočkal a v tabulce se posunul jen o místo vzhůru na pátou pozici.

24. kolo: Štrasburk - Paris St. Germain 1:1 (13. Diane - 31. Pauleta).

NIZOZEMSKO

Fotbalový brankář Jaroslav Drobný zahájil angažmá v nizozemském Haagu porážkou. V dnešním ligovém zápase s Bredou třikrát inkasoval a nad Haagem nadále visí hrozba sestupu. Breda je sice jen o příčku výše, ale utkání jí vyšlo o sto procent lépe než domácím.

Závěr vítězného zápasu Ajaxu sledoval jen z lavičky Tomáš Galásek. Proti Tilburgu, kde strávil čtyři roky a kde stále bydlí, dostal v prvním poločase žlutou kartu a do druhého už nenastoupil. Zdeněk Grygera bránil těsný náskok amsterodamského klubu až do konce.

23. kolo: Haag - Breda 0:3, Utrecht - PSV Eindhoven 1:2, Almelo - Heerenveen 1:1, Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 1:2, Kerkrade - Waalwijk 1:0, Arnhem - Twente Enschede 1:2, Ajax Amsterodam - Tilburg 1:0.

SKOTSKO

Fotbalisté Celtiku zdolali i díky jedné brance Roye Keanea 2:1 Falkirk a v čele skotské ligy mají už desetibodový náskok na Hearts, kteří v úterý jen remizovali s Dundee United. Hibernian deklasoval sedmi góly poslední Livingston a posunul se na třetí místo. Předstihl obhájce titulu Glasgow Rangers, kteří dál tápou a dnes podlehli v Aberdeenu 0:2.

25. kolo: Aberdeen - Glasgow Rangers 2:0, Celtic Glasgow - Falkirk 2:1, Dunfermline - Inverness 2:2, Hibernian - Livingston 7:0, Kilmarnock - Motherwell 2:0.

1. Celtic Glasgow         25 19 4 2  65:27 61
2. Hearts                      25 15 6 4  50:20 51
3. Hibernian                  25 14 2 9  48:34 44
4. Glasgow Rangers      25 12 7 6  44:30 43
5. Kilmarnock              25 11 7 7  46:39 40
6. Inverness                 25 8 11 6  34:27 35
7. Aberdeen                25 7 11 7  29:29 32
8. Motherwell              25 8 6 11  38:45 30