Zadlužený Norimberk nechce přijít o body. Prodá Petráka?

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 8. 2015 12:14
Třiadvacetiletý záložník podle deníku Bild figuruje mezi hráči, jejichž prodej vedení druholigového německého klubu zvažuje, aby se vyhnulo odečtu bodů kvůli finančním potížím.
Ondřej Petrák.
Ondřej Petrák. | Foto: Milan Kammermayer

Berlín - Český fotbalista Ondřej Petrák by mohl odejít z Norimberku. Třiadvacetiletý záložník podle deníku Bild figuruje mezi hráči, jejichž prodej vedení druholigového německého klubu zvažuje, aby se vyhnulo odečtu bodů kvůli finančním potížím.

Norimberk, který vede jako kapitán bývalý český reprezentant Jan Polák, údajně potřebuje do konce měsíce sehnat 2,5 milionu eur (asi 67,5 milionu korun). Vedle Petráka proto zvažuje také prodej útočníka Niklase Starka nebo slovenského fotbalisty Jakuba Sylvestra.

Vedení klubu posléze zveřejnilo prohlášení, ve kterém sice hrozbu trestu nepopřelo, odmítlo však, že by se chystalo prodávat hráče. "Pokud někoho prodáme, bude to z čistě sportovních důvodů," uvedl Norimberk. Klub tvrdí, že spíš než odečet bodů mu za porušení pravidel hrozí pokuta.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy