Za každou minutu, kterou na Euru odehraju, dám 50 liber obětem požáru v Londýně, slibuje Bellerín

David Janeczek David Janeczek
18. 6. 2017 13:35
Španěl Héctor Bellerín ukázal, že mu na městě, kde hraje fotbal, záleží. Obránce londýnského Arsenalu se rozhodl finančně podpořit oběti požáru ve výškové budově Grenfell Tower, ve které v noci z úterý na středu zahynulo téměř šest desítek lidí.
Héctor Bellerín
Héctor Bellerín | Foto: Reuters

Gdyně (od našeho zpravodaje) - Pravý bek španělské reprezentace a londýnského Arsenalu Héctor Bellerín slíbil, že za každou minutu, kterou odehraje na mistrovství Evropy do jednadvaceti let, zaplatí na pomoc obětem požáru v Grenfell Tower 50 liber (1 500 korun).

Požár se rozpoutal v londýnském výškovém obytném domě v noci z úterý na středu. Při tragédii zahynuly desítky lidí. Dvaadvacetiletý španělský obránce Bellerín se tak rozhodl, že alespoň trochu pomůže pozůstalým a lidem, kteří při neštěstí přišli o svůj majetek.

Španělští mladíci v úvodním zápase na Euru rozstříleli stejně staré Makedonce 5:0 a pravý obránce Arsenalu odehrál celých 90 minut. To znamená, že zatím přispěje 4 500 liber (135 tisíc korun).

Pokud by velcí favorité na zisk titulu ze Španělska postoupili až do finále a Bellerín by odehrál všechny minuty a zároveň by vyřazovací zápasy nedospěly do prodloužení, tak by fotbalista obětem přispěl 22 500 liber (675 tisíc korun).

Bellerína následoval i Raheem Sterling z Manchesteru City, který se během týdne rozhodl darovat blíže nespecifikovanou částku obětem požáru. "Je to velmi smutná situace. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým a také rodinám, které přišly o domov," řekl Sterling pro BBC.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy