Vydra nasměroval Watford k výhře 20. gólem sezony

23. 2. 2013 21:18
Matěj Vydra přispěl svým dvacátým gólem v sezoně k výhře Watfordu 2:1 nad Derby. Jeho tým zvítězil v 2. anglické lize potřetí v řadě a i díky souběžné porážce Hullu se posunul na druhou příčku.
Matěj Vydra se v této ligové sezoně trefil už podvacáté
Matěj Vydra se v této ligové sezoně trefil už podvacáté | Foto: watfordfc.com

Watford - Český útočník Matěj Vydra přispěl svým dvacátým gólem v sezoně k výhře fotbalistů Watfordu 2:1 nad Derby. Jeho tým zvítězil v druhé anglické lize potřetí v řadě a i díky souběžné porážce Hullu 1:4 s Boltonem se posunul na druhou příčku.

Vydra zažil střelecky mimořádný leden, ale na jubilejní dvacátý úspěch v ročníku čekal čtyři zápasy. Čekání ukončil trefou o tyč v 35. minutě. Těsně před poločasem musel střídat kvůli zranění zkušený brankář Manuel Almunia, jeho náhradník Jonathan Bond však inkasoval až v závěru, kdy už po brance Joela Ekstranda vedl Watford 2:0.

Vydra vydržel na hřišti do 87. minuty, jeho český spoluhráč Daniel Pudil se na trávník kvůli nemoci nedostal. Watford se díky výrazně aktivní střelecké bilanci posunul o skóre před Hull na druhé místo, které zajišťuje přímý postup do Premier League.

Anglická druhá fotbalová liga - 34. kolo:

Blackburn - Leeds 0:0, Blackpool - Leicester 0:0, Bolton - Hull 4:1, Brighton - Burnley 1:0, Bristol - Barnsley 5:3, Charlton - Nottingham 0:2, Huddersfield - Ipswich 0:0, Peterborough - Birmingham 0:2, Sheffield Wednesday - Crystal Palace 1:0, Watford - Derby 2:1 (první gól domácích Vydra), Middlesbrough - Millwall 1:2.

1. Cardiff 32 21 4 7 53:33 67
2. Watford 34 19 5 10 68:43 62
3. Hull 34 19 5 10 46:37 62
4. Crystal Palace 34 16 10 8 60:42 58
5. Leicester 32 16 6 10 53:28 54
6. Brighton 33 13 13 7 46:34 52
7. Middlesbrough 34 16 3 15 52:52 51
8. Nottingham 34 12 12 10 49:46 48