Vlček gólem zachránil Anderlechtu postup do finále

maj
16. 4. 2008 22:39
Germinal Beerschot - Anderlecht 1:1

Brusel - Stanislav Vlček zajistil svému Anderlechtu Brusel postup do finále belgického poháru. Český fotbalista vstřelil jediný gól hostujícího týmu ve středečním odvetném utkání semifinále proti Germinalu Beerschot.

Favorizovaný klub z hlavního města měl z prvního duelu jednobrankový náskok. Výhra 1:0 ale byla smazána, když se krátce před koncem prvního poločasu trefil Colman.

Kouč Anderlechtu udělal během přestávky jednu změnu, Hassana nahradil na hrotu právě ex-slávistický útočník. Hned sedm minut po svém příchodu na trávník Vlček srovnal skóre a tím i poslal svůj tým do finále. Jan Polák odehrál celý zápas.

Podle klubových stránek se další český fotbalista Daniel Zítka vrátil k tréninku. Reprezentační brankář se nyní připravuje individuálně a do konce sezony by se měl vrátit mezi tři tyče.

Finále je na programu 18. května na stadionu Anderlechtu Brusel. Účastník letošního Poháru UEFA bude o vítěznou trofej bojovat s Gentem.