Vlastník Edenu jde do války se Slavií. Chce vyšší nájem

Luděk Mádl Luděk Mádl
26. 5. 2014 12:15
Soud rozhodne o tom, jestli je nájemní smlouva Slavie spojená se stadionem v Edenu platná
Eden už hostil i Superpohár UEFA. Není ale jasné, zda i nadále bude hostit také Slavii
Eden už hostil i Superpohár UEFA. Není ale jasné, zda i nadále bude hostit také Slavii | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Tohle je válka! Vlastník stadionu v Edenu je nespokojen s tím, jak mu Slavia platí nájem. Chce od klubu, který vlastní Aleš Řebíček, pravidelnější a hlavně vyšší platby.

Obrátil se proto dokonce na soud, a to s úmyslem zpochybnit či dokonce zneplatnit současnou nájemní smlouvu.

"Fotbalová Slavia je hlavním a dlouhodobým uživatelem stadionu v Edenu. Děje se tak na základě souboru nepřehledných, vzájemně se překrývajících a patrně alespoň zčásti neplatných smluv uzavřených s předchozím majitelem stadionu, které však nejsou ze strany Slavie ani fakticky plněny," píše se v tiskové zprávě společnosti Vinet.

Ta je stoprocentní dcerou E Side Property, předchozího vlastníka stadionu. Podle informací Aktuálně.cz bazíruje nyní Vinet právě na tom, že nájemní smlouvy jsou uzavřeny mezi Slavií a E Side, zatímco nyní vlastní stadion jiný subjekt, tedy Vinet. Byť má na E Side přímou návaznost.

Slavii už dotovat nebudeme

"Současný nájemní vztah  je pro Vinet významně ztrátový a majitel stadionu dlouhodobě dotuje fungování SK Slavia, což již není dále udržitelné," zmiňuje zpráva Vinet, která zdůrazňuje, že se Slavií chce spolupracovat i nadále, ovšem za jiných podmínek.

Jako vlastník společnosti Vinet se prezentuje kladenský advokát Václav Slavíček.

"Slavia o tom dosud odmítala komunikovat, místo toho začala po Vinet neoprávněně uplatňovat uměle vykonstruované smluvní pokuty," píše se v tiskové zprávě. "Dne 16. 5. jsme proto podali k soudu žalobu, která má potvrdit neexistenci nájemní smlouvy, na kterou se SK Slavia odvolává," informuje dále vlastník stadionu.

Ve fotbalové Slavii, která patří Aleši Řebíčkovi, jsou takovým postupem zaskočeni. "Překvapuje nás, že vlastník stadionu o takových krocích informuje média dříve než nás samotné," říká Jiří Vrba, mluvčí Slavie.

"Podle právní analýzy, kterou jsme si nechali vypracovat my, je současná nájemní smlouva, kterou v souvislosti s Edenem uplatňujeme, jednoznačně platná," je si jist mluvčí červenobílého klubu.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy