Vítězem Tipsport ligy je Brno. Kladno srazil Smutný

25. 1. 2009 16:05
SK Kladno - 1.FC Brno 1:2 (0:1)
Fotbalisté Brna - ilustrační foto
Fotbalisté Brna - ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Brna se stali vítězi letošní zimní Tipsport ligy. Moravané uspěli v nedělním finálovém střetnutí v pražském Edenu, když zvítězili nad Kladnem 2:1.

Rozhodující trefu obstaral v samotném závěru Roman Smutný.

Vítězství v tradiční soutěži udělalo radost i novému kouči Brna Miroslavu Beránkovi, který po nepovedeném podzimu převzal tým v průběhu zimní přestávky.

Možný úspěšný návrat do Čech pak naznačil i útočník Zbyněk Pospěch. Ten totiž v samotném úvodu otevřel účet utkání, když po Čoupkově parádní přihrávce překonal bez problémů gólmana Kladna Petera Kostolanského.

Pospěch byl hodně vidět i v dalších minutách, ovšem o něco později nasměroval svou další střelu jen do tyče kladenské branky.

Středočeši byli v první půli nejblíže vyrovnání po jednom z rohových kopu, kdy se dostal míč až k Pavlu Drskovi, ale zkušený obránce, o jehož dalším působení v kladenském dresu není stále ještě definitivně rozhodnuto, střílel z první vedle.

Rozhodnutí padlo v samotném závěru

Vyrovnání tak přišlo až po přestávce. Po další standardní situaci propadl míč tentokrát až k Benešovi, a ten z bezprostřední blízkosti trestal.

Brno odvracelo standardní situace svého soupeře jen velmi těžko, po jednom z dalších rohových kopů hlavičkoval nebezpečně Pavel Bartoš, ale branku Lejsala jen těsně minul.

Když už se zdálo, že utkání dospěje do pokutových kopů, převzali iniciativu hráči Brna. Nejprve mohl strhnout konečné vítězství Tomáš Došek, ovšem jeho trefu rozhodčí neuznali pro ofsajd.

To však jeho spoluhráče neodradilo od aktivity a po dalším drtivém nátlaku a několika centrech v řadě využil zmatku před kladenskou brankou Roman Smutný a střelou mezi nohy Kostolanského rozhodl o konečném triumfu Brna.

Boj o třetí místo již v poledních hodinách vyhráli hráči Viktorie Žižkov, kteří porazili Slovácko 4:1.