VIDEO Zápas ve Španělsku přerušila kouřová bomba

ČTK youtube.com, ČTK
16. 2. 2014 8:15
Poslední tři minuty zápasu mezi Villarrealem a Celtou Vigo se musely dohrávat až po půlhodinové pauze | Video: youtube.com

Villarreal - Sobotní noční zápas španělské fotbalové ligy mezi Villarrealem a Celtou Vigo přerušila na půl hodiny kouřová bomba, která přilétla z hlediště a přistála na trávníku u branky hostů v 87. minutě.

Krátce předtím se Vigo ujalo vedení. Jenže pak hřiště zahalil kouř se slzným plynem, hráči odešli do kabin a diváci byli evakuováni. Po rozplynutí kouře se týmy na plochu vrátily a Celta vítězství potvrdila druhým gólem.

Předseda Villarrealu Fernando Roig řekl, že policie člověka, který bombu hodil, intenzivně hledá. "To, co se stalo, odsuzujeme. Takový čin v žádném případě nereprezentuje naši fanouškovskou základnu, která je klidná a pod kontrolou. Jsem přesvědčen, že to byl někdo, kdo zvenčí přišel Villarrealu uškodit," dodal.

Znechucený byl i trenér Celty a bývalý slavný hráč Luis Enrique. "Něco takového jsem nikdy nezažil. Všichni si mysleli, že je to světlice, ale když jsme viděli brankáře Yoela, který měl úplně rudé oči, bylo jasné, že jde o něco mnohem nebezpečnějšího," řekl.

Hráči a hrstka fanoušků se vrátili na poslední minuty. Nolito zvýšil na konečných 2:0 pro Celtu Vigo z přímého volného v 90. minutě.