Video: Kde je gólman? River Plate pojistilo trofej trefou do prázdné branky

Sport Sport
10. 12. 2018 7:23
O vítězství River Plate v argentinském finále Poháru osvoboditelů definitivně rozhodla trefa do sítě Bocy Juniors v nastaveném čase prodloužení.
Gonzalo Martinez z River Plate, autor posledního gólu finále, se raduje s trofejí pro vítěze Poháru osvoboditelů
Gonzalo Martinez z River Plate, autor posledního gólu finále, se raduje s trofejí pro vítěze Poháru osvoboditelů | Foto: Reuters

První utkání na půdě Bocy skončilo 2:2, odveta se po výtržnostech fanoušků hrála v Madridu na stadionu Realu. Proto neplatilo pravidlo o gólech vstřeleném na hřišti soupeře, a tak se po remíze 1:1 prodlužovalo. 

Na začátku prodloužení byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Bocy Wilmar Barrios a ve 109. minutě ranou zpoza šestnáctky Juan Quintero poslal River Plate do vedení 2:1.

Třetí gól pak Boca inkasovala v nastaveném čase do prázdné branky, kdy se na roh vydal do vápna River Plate i brankář Esteban Andrada. Dostal se dokonce do souboje s kolegou, ten byl však úspěšnější, míč vyboxoval a při rychlém brejku už se Andrada neměl šanci se vrátit. Po úprku přes celé hřiště trefil snadno prázdnou branku Gonzalo Martinez a o vítězi jihomaerické obdoby Ligy mistrů bylo definitivně jasno.

Podívejte se na Martinezův gól:

 

Právě se děje

před 25 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy