VIDEO Kanonýr Bony vystřílel Pobřeží slonoviny semifinále

Sport youtube.com, Sport
1. 2. 2015 22:46
Fotbalisté Ghany porazili ve čtvrtfinále mistrovství Afriky Guineu 3:0 a Pobřeží slonoviny zvítězilo nad Alžírskem 3:1, dva góly si připsal bývalý sparťanský útočník Wilfried Bony.
Podívejte se na obrat Pobřeží slonoviny proti Alžírsku | Video: youtube.com

Malabo - Fotbalisté Ghany porazili ve čtvrtfinále mistrovství Afriky Guineu 3:0 a mají jistotu, že minimálně obhájí čtvrté místo z předloňského šampionátu v Jihoafrické republice. Ve večerním utkání zvítězilo Pobřeží slonoviny nad Alžírskem 3:1, dva góly si připsal bývalý sparťanský útočník Wilfried Bony.

Ghana potvrzovala roli favorita od začátku duelu, už ve čtvrté minutě se radovala z gólu. Střelec dvou branek ze skupinové fáze mistrovství Ayew patou poslal míč na Christiana Atsua a třiadvacetiletý útočník, jenž hostuje v Evertonu z Chelsea, pohotově zakončil.

V závěru poločasu netrefil guinejský obránce dobře míč ve vlastním vápně, čehož využil napadající Kwesi Appiah a prosadil se poprvé na turnaji.

V druhém poločase upravil povedenou střelou z větší vzdálenosti na 3:0 Atsu. V závěru šla navíc Guinea do deseti, když vybíhající brankář Yattara tvrdě zasáhl před pokutovým územím Gyana.

Ghana popáté v řadě nebude chybět v semifinále, v němž se utká s pořádající Rovníkovou Guineou. Ta v sobotním duelu porazila Tunisko 2:1 v prodloužení.

V posledním čtvrtfinálovém utkání Alžírsko zpočátku drželo míč a pokusilo se několikrát o zakončení, které mu usnadňovaly i soupeřovy chyby v obraně. Pobřeží slonoviny se však po nepřesvědčivé dvacetiminutovce osmělilo a následně vstřelilo první gól, po Gradelově přesném centru se hlavou prosadil Bony. Pro novou posilu Manchesteru City to byl první zásah na turnaji.

Na začátku druhé půle Mahrez přihrál ve vápně Súdánímu a hráč Dinama Záhřeb pohotově zakončil. V 66. minutě mohl Súdání dokonat obrat, gólman Gbohouo však jeho pokus zblízka zneškodnil. O dvě minuty později ale znovu zaúřadoval Bony, jehož hlavu z přímého kopu nalezl Touré. Na konečných 3:1 v nastavení upravil Gervinho, jenž se do sestavy vrátil po disciplinárním trestu.

Pobřeží slonoviny tak bude pokračovat v boji o zlato, které získalo pouze v roce 1992. V semifinále se utká s Konžskou demokratickou republikou.