VIDEO Fanoušci CSKA Sofia zdemolovali budovu svazu

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 6. 2013 14:38
Fanoušci CSKA Sofia napadlo v sobotu sdlo Bulharského fotbalového svazu, který viní z krachu nejúspěšnějšího klubu v zemi, který před týdnem vyhlásil bankrot.
Fotbal: výtržnosti v Bulharsku | Video: youtube.com

Sofia - Fanoušci CSKA Sofia napadlo v sobotu sídlo Bulharského fotbalového svazu, který viní z krachu nejúspěšnějšího klubu v zemi, který před týdnem vyhlásil bankrot.

Protestní akce se zúčastnilo několik stovek lidí. Podle nich svazoví funkcionáři dopustili k

Ligový rekordman s 31 tituly má obrovské dluhy. Nedávno už fanoušci nechali vykopat na stadionu uprostřed hřiště symbolický hrob pro majitele klubu. CSKA může zachránit fúze, uvažuje se o jeho spojení se čtyřnásobným mistrem Litexem Loveč.

Kameny, světlice i graffiti

Příznivci CSKA svazu vytýkají, že nechce fúzi dovolit a nechá slavný klub spadnout do amatérské soutěže. Proto rozbili okna svazového sídla kameny, dovnitř házeli světlice a také ho postříkali graffiti.

Podle agentury Reuters se strážný objektu schoval pod stůl a prosil o milost. "Policie zasáhla ihned po telefonátu. Snažila se zabránit dalšímu poškození budovy," uvedlo ministerstvo vnitra. V neděli oznámilo, že bylo zadrženo 15 lidí.

Vedení svazu je pobouřeno

Vedení svazu je pobouřeno. "Je zřejmé, že někteří lidé chtějí tlačit na svaz, aby přivřel oči při pokusech o nedodržování pravidel," uvedl v prohlášení. Násilnou akci odsoudili i představitelé CSKA: "Jsme si jisti, že miliony našich fanoušků po celém Bulharsku takové chování neschvalují."

Klub ve snaze uklidnit situaci angažoval v červnu jako trenéra nejlepšího fotbalistu bulharské historie Christa Stoičkova. Jenže ten se s majiteli nepohodl a v poslední době údajně bojkotoval tréninky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy