VIDEO Facka jak od Macka. Tomáš Jun v Rakousku vypěnil

Sport Sport
17. 12. 2012 16:12
Český útočník Tomáš Jun ve víkendovém utkání Gambrinus ligy vytrestal soupeře pořádným "facanem".
Podívejte se na záznam incidentu. | Video: Sport

Praha - Fotbal sice není zrovna sportem gentlemanů, ovšem rozdávat na něm facky jak na vesnické tancovačce je přeci jen trochu za hranou.

Doplatil na to český útočník Austrie Vídeň Tomáš Jun, který v nedělním duelu se Sturmem Graz v 11. minutě výchovně zpolíčkoval Leonharda Kaufmanna.

Ne že by neměl důvod, rakouský hráč do něj totiž chvilku předtím nešetrně zajel, nicméně od výchovných trestů jsou na trávníku rozhodčí.

A ten rakouský po právu českému forvardovi, který jinak v letošní sezoně září, okamžitě ukázal červenou kartu.

Austrii to ovšem v zápase nezastavilo, utkání i bez druhého nejproduktivnějšího muže kádru vyhrála 3:1, a se sedmibodovým náskokem vede tamější bundesligu.

Juna dodatečně potrestala také disciplinární komise, a to zákazem startu ve dvou zápasech rakouské ligy. Český fotbalista tak přijde o únorové derby s Rapidem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy