VIDEO Brankář gólem v závěru zachránil Zambii remízu

25. 1. 2013 19:20
Brankář Kennedy Mweene zachránil na mistrovství Afriky fotbalisty Zambie proměněnou penaltou v závěru zápasu od porážky s Nigérií.

Nelspruit (JAR) - Na poslední chvíli! Brankář Kennedy Mweene zachránil na mistrovství Afriky fotbalisty Zambie proměněnou penaltou v závěru zápasu od porážky s Nigérií. Úřadující šampioni se remízou 1:1 ve svém druhém duelu ve skupině C udrželi ve hře o postup.

Mweene byl ze značky pokutového kopu úspěšnější než Nigerijec John Obi Mikel, jenž ve 25. minutě poslal penaltu do tyče. Své zaváhání napravil záložník Chelsea v 57. minutě, když se podílel na úvodní trefě Emmanuela Eminekeho.

V závěru však potvrdil Mweene, že umí penalty nejen likvidovat, což ukázal na loňském šampionátu, ale i střílet.

Pět minut před koncem překonal svého protivníka v brance Nigérie a stanovil konečný výsledek 1:1, který se v této skupině zrodil už v obou duelech prvního kola.

Sérii těchto totožných výsledků ale rázně ve večerním utkání ukončila Burkina Faso, jež porazila 4:0 Etiopii a dostala se se čtyřmi body do čela tabulky.

Západoafričané vyhráli na šampionátu po porvé po patnácti letech. Posledních třicet minut přitom dohrávali v deseti po vyloučení brankáře Abdoulayeho Soulamy, který hrál rukou mimo pokutové území.

Skupina C:

Zambie - Nigérie 1:1 (0:0)
Branky: 85. Mweene z pen. - 57. Emenike.

Burkina Faso - Etiopie 4:0 (1:0)
Branky: 34. a 74. A. Traoré, 79. Kone, 90.+5 Pitroipa. ČK: 60. Soulama (Burkina Faso).

1. Burkina Faso 2 1 1 0 5:1 4
2. Nigérie 2 0 2 0 2:2 2
2. Zambie 2 0 2 0 2:2 2
4. Etiopie 2 0 1 1 1:5 1