Vedení neudrželi. Česká jednadvacítka prohrála s Norskem

5. 3. 2014 18:35
Čeští fotbalisté do jednadvaceti let prohráli v přípravném utkání na Žižkově s Norskem 1:2.
Tomáš Přikryl se neprosadil a jednadvacítka prohrála.
Tomáš Přikryl se neprosadil a jednadvacítka prohrála. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Čeští fotbalisté do jednadvaceti let prohráli v přípravném utkání na Žižkově s Norskem 1:2. Výběr trenéra Jakuba Dovalila, který se chystá na domácí mistrovství Evropy v roce 2015, vedl od 41. minuty díky Hanouskovi, hosté ale po přestávce díky trefám Bergeta z 51. a 89. minuty výsledek otočili.

Norové přijeli do Prahy s o dva roky starším výběrem a šesti hráči se zkušenostmi z reprezentačního áčka, tempo zápasu ale v první půli udávali domácí. Už ve třetí minutě trefil Houska z přímého kopu tyč a dvakrát zahrozil Krmenčík.

Gólu se český tým dočkal až těsně před přestávkou. Hanousek se na vápně postavil k přímému kopu a po přeběhnutí Housky přes míč překvapil norského gólman technickou střelou do středu branky.

Vedení si však český tým dlouho neužil a už šest minut po přestávce Norové vyrovnali. Berget dostal přihrávku mezi Holeše s Kalasem, který odehrál celý zápas po téměř pěti měsících, a sám před Koubkem se útočník se nemýlil.

Podobná akce pak předcházela i vítězné brance Norska. V předposlední minutě se o ni postaral opět Berget a připravil českému výběru první porážku po čtyřech zápasech.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze na Žižkově:

ČR - Norsko 1:2 (1:0)

Branky: 42. Hanousek - 51. a 89. Berget. Rozhodčí: Visser - Ponsar, Bequet (všichni Belg.).

ČR: Koubek - Kadeřábek (46. Holeš), Brabec (46. Baránek), Kalas, Hanousek (62. Hybš) - Masopust (62. Zahradníček), Petrák, Houska, Přikryl (62. Zmrhal) - Krmenčík, Stratil (82. Plšek). Trenér: Dovalil.

Norsko: Östbö (46. Cramer) - Nouri, Nation, Wangberg (77. Solli), Skjelvik (64. Jonassen) - Larsen, Nilsen, Singh, Keita - Berget, Marcus Pedersen (64. Börven, 81. Barmen). Trenér: Törum.