9. 3. 2008 22:05
Middlesbrough Cardiff 0:2, Bristol R. - WBA 1:5
Ve Wembley si semifinále FA Cupu překvapivě zahraje velšský Cardiff
Ve Wembley si semifinále FA Cupu překvapivě zahraje velšský Cardiff | Foto: Reuters

Londýn -Letošní semifinále Anglického poháru si ve Wembley zahrají i dva čeští reprezentanti Milan Baroš a Roman Bednář. Víkendová čtvrtfinále plná šokujících výsledků poslala do bojů o finále čtveřici týmů Barnsley, West Bromwich Albion, Cardiff City a  Portsmouth.

Jediným celkem z Premier League je mezi postupující čtyřkou Portsmouth, jemuž v sobotu vydatně pomohl útočník Milan Baroš. Překvapivé výsledky se urodily na úkor favorizováné Chelsea, Middlesborough a Chelsea.

Baroš zařídil penaltu a postup, Chelsea vyřazena
Ferguson neobviňoval Baroše. Ale nařkl rozhodčí

Jako poslední si v nedělním zápase s třetiligovým Bristolem Revers zařídil postup birminghamský West Bromwich Albion, který na hřišti soupeře zvítězil 5:1.

Bednář tentokrát jen nahrával

Roman Bednář se v dresu Albionu podílel na prvním gólu hostů, když v sedmnácté minutě utekl domácí obraně, jeho dělovku brankář Philips neudržel a Morisson z dorážky otevřel skóre.

Hattrickem se v utkání blýskl Ishmael Miller. S ním odehrál Bednář v útočné dvojici 63 minut. Pak byl střídán. Brankář Michal Daněk byl jen na lavičce v brance dostal přednost zkušený Kiely.Po sobotním šokujícím vyřazení fotbalistů Chelsea a Manchesteru United z Anglického poháru vypadl v nedělním čtvrtfinále další zástupce Premier League, na jehož úkor postupuje druholigový tým.

Na semifinále ve Wembley se těší i fotbalisté Cardiff City, kteří v neděli zaslouženě vyhráli v Middlesbrough 2:0.

Za hosty otevřel gólový účet utkání už v deváté minutě Peter Whittingham a dvoubrankové vedení vystřelil hlavičkou  krátce na to Roger Johnson.

O osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Velšský tým nedal favorizovanému soupeři moc šancí výsledek zápasu otočit. Nevýrazné příležitosti ke skórování si z domácího týmu vytvořil jen Afonso Alves a Stewart Downing, ale neuspěli.