reklama
 
 

V Teplicích už nepočítají s Poštulkou

3. 1. 2007 16:30
Teplice - S třiadvacetičlenným kádrem a třífázovým tréninkem vstoupili ve středu do zimní přípravy tepličtí fotbalisté, kterým po podzimní části první ligy patří osmé místo.

Kádr Severočechů se ale možná brzy ztenčí o jména dvou zkušených hráčů a dlouholetých opor: stoperovi Tomáši Hunalovi a brankáři Tomáši Poštulkovi v létě končí lukrativní smlouvy a vedení klubu jim dalo najevo, že s jejich službami už dál nepočítá.

Oba si tak už v předstihu mohou hledat nového zaměstnavatele, ale zatím zůstávají v kádru. "Jejich smlouvy samozřejmě budou plněny až do úplného konce, ale v létě už je s nimi prodlužovat nebudeme. Takže máme nyní zájem na tom, aby si našli nové angažmá," řekl ve středu sportovní ředitel František Cerman. 

Tepličtí už vědí, jak Hunala s Poštulkou nahradí. Z hostování ve Slovácku stáhli defenzivního hráče Petra Dragouna, z Brna na Stínadla přestoupil gólman Tomáš Belic a hostování dalšího gólmana Martina Slavíka ze Slavie bylo změněno v přestup. 

Na odchodu z Teplic je naopak záložník Petr Benát, který jarní část sezony zřejmě stráví na hostování v kyperském Apollonu Limassol, kde už působí gólman Aleš Chvalovský. 

Do ligové Příbrami podle Cermana zamíří na hostování ofenzivní hráč Emil Rilke, ve Slovácku ještě na jaře zůstane záložník Vítězslav Brožík a Jakub Mareš zamířil do druholigového Ústí nad Labem. Do Sokolova odešli hostovat středopolař Ondřej Szabo s bekem Antonínem Rosou. 

Do Teplic naopak přicházejí na testy z Ústí obránce Samir Merzič s útočníkem Lukášem Ohněníkem, do přípravy se ale ještě nezapojil útočník Stanley Ibe, který patří třetiligovému týmu Bohemians Praha. "Došlo k nějakým nesrovnalostem s jeho manažery, zatím je to v jednání," uvedl Cerman. 

Tepličtí zahájili první lednový trénink třífázovou přípravou, v sobotu vyrazí na halový turnaj do Drážďan, kde budou obhajovat loňské vítězství. První přípravný zápas sehrají 13. ledna v mostecké skupině Tipsport Cupu proti domácímu týmu.

autor: ČTK | 3. 1. 2007 16:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama