Uzdravený Ševčenko stihl ukrajinskou generálku a dal gól

ČTK
8. 6. 2006 22:12
Útočník Andrej Ševčenko si po více než měsíční zdravotní pauze způsobené zraněním kolena zahrál zápas a v generálce ukrajinských fotbalistů před mistrovstvím světa přispěl jedním gólem k vítězství 3:0 nad Lucemburskem.

Nováček světového šampionátu se v utkání se 152. týmem žebříčku FIFA dlouho nemohl prosadit, neprospělo mu ani vyloučení obránce Jezerského v 39. minutě. První gól dal deset minut po přestávce Voronin, skóre pak vylepšili až v samém závěru Ševčenko a Kaliničenko.

Nejlepší evropský fotbalista roku 2004 Ševčenko nastoupil za reprezentaci poprvé od loňského října. V 58. minutě vystřídal Rebrova a po necelé půlhodině na hřišti dal svůj 29. gól v národním týmu.

Výsledek: Lucembursko - Ukrajina 0:3 (0:0)
Branka: 55. Voronin, 83. Ševčenko, 84. Kaliničenko. ČK: 39. Jezerskij (Ukrajina). Diváci: 3766.