Možná se bál. Ale i tak může útok loktem stát anglického rozhodčího kariéru

ČTK ČTK
10. 4. 2023 13:53
Anglická Fotbalová asociace a komise rozhodčích začaly vyšetřovat asistenta Constantina Hatzidakise, který se v nedělním utkání Premier League mezi Liverpoolem a Arsenalem (2:2) ohnal loktem po domácím obránci Andym Robertsonovi.
Andrew Robertson z Liverpoolu a asistent rozhodčího Andrew Robertson
Andrew Robertson z Liverpoolu a asistent rozhodčího Andrew Robertson | Foto: Profimedia

Incident se stal o poločasové přestávce. Robertson přišel k asistentovi a podle záběrů to vypadalo, že do něj chce strčit. Rozhodčí se však po devětadvacetiletém obránci ohnal rukou a zřejmě ho i zasáhl do krku.

Hráči Liverpoolu si okamžitě stěžovali hlavnímu sudímu Paulu Tierneymu, který dal Robertsonovi žlutou kartu. "Neviděl jsem, co se stalo. Ale slyšel jsem, že záběry prý hovoří samy za sebe," řekl po zápase trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Hatzidakisovi nyní hrozí trest a do vyšetření případu nebude nasazován na zápasy. "Klidně to může znamenat konec jeho kariéry," uvedl pro BBC bývalý rozhodčí Keith Hackett. "Snažil jsem se najít nějakou omluvu a jediné, co mě napadlo, byl strach. Ale proč? Vždyť na stadionech je spousta členů bezpečnostní služby," dodal.

Další bývalý sudí Mark Clattenburg pro Daily Mail uvedl, že bez ohledu na okolnosti musí rozhodčí vždy udržet nervy na uzdě. "Hráči provokují a můžou sudího dohnat až na hranu, kdy jim to chce oplatit. To ale nikdy nesmíte. A určitě ne násilím," prohlásil.

Hatzidakis však našel i zastánce. "Robertsona sleduji už dlouho a je to pěkný uplakánek. Navíc na rozhodčího sáhnul jako první," uvedl. "Myslím, že by se měl víc starat o to, jak brání," přidal bývalý dlouholetý kapitán Manchesteru United Roy Keane.

 

Právě se děje

Další zprávy