Utkání Burnley s Hannoverem se nedohrálo kvůli výtržnostem německých fanoušků

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 8. 2017 11:48
Kvůli řádění fanoušků Hannoveru se nedohrál přípravný zápas bundesligového nováčka na hřišti fotbalistů Burnley. Na podnět policie bylo sobotní utkání ukončeno po prvním poločase za stavu 1:0 pro anglický tým. Podle agentury DPA se do výtržností zapojilo několik stovek příznivců Hannoveru, kteří na tribuně vytrhávali sedačky a házeli je na domácí diváky. K tomu provolávali hanlivé slogany na adresu neoblíbeného šéfa německého klubu Martina Kinda. Zraněna byla jedna žena, která byla ošetřena přímo na stadionu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy