Úspěšný trenér Aguirre opouští Pamplonu a míří do Atlétika

ČTK
20. 5. 2006 17:34
Po úspěšných čtyřech letech opouští mexický trenér Javier Aguirre fotbalisty Osasuny Pamplona a má nakročeno do Atlétika Madrid. Poté, co dovedl Pamplonu poprvé do Ligy mistrů, rozhodl se nejednat o další smlouvě a zkusit novou výzvu.

Pokud Atlético spekulace španělského tisku potvrdí a angažuje Aguirreho, může se trenér setkat s Tomášem Rosickým, kterého se madridský klub snaží získat z Dortmundu. Sedmačtyřicetiletý bývalý kouč mexické reprezentace oznámil v Pamploně svůj chystaný odchod v pátek. V Atlétiku už má podle deníku Marca připravenou roční smlouvu a v příštím týdnu má jednat s klubovými představiteli. Pro jeho příchod mluví i to, že si v centru Madridu nechává stavět druhý dům. Aguirre je nejúspěšnějším trenérem v historii pamplonského klubu. Před letošním čtvrtým místem v lize dovedl loni tým poprvé do finále Španělského poháru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy