Úspěšný trenér Aguirre opouští Pamplonu a míří do Atlétika

ČTK
20. 5. 2006 17:34
Po úspěšných čtyřech letech opouští mexický trenér Javier Aguirre fotbalisty Osasuny Pamplona a má nakročeno do Atlétika Madrid. Poté, co dovedl Pamplonu poprvé do Ligy mistrů, rozhodl se nejednat o další smlouvě a zkusit novou výzvu.

Pokud Atlético spekulace španělského tisku potvrdí a angažuje Aguirreho, může se trenér setkat s Tomášem Rosickým, kterého se madridský klub snaží získat z Dortmundu. Sedmačtyřicetiletý bývalý kouč mexické reprezentace oznámil v Pamploně svůj chystaný odchod v pátek. V Atlétiku už má podle deníku Marca připravenou roční smlouvu a v příštím týdnu má jednat s klubovými představiteli. Pro jeho příchod mluví i to, že si v centru Madridu nechává stavět druhý dům. Aguirre je nejúspěšnějším trenérem v historii pamplonského klubu. Před letošním čtvrtým místem v lize dovedl loni tým poprvé do finále Španělského poháru.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy