Úspěšný trenér Aguirre opouští Pamplonu a míří do Atlétika

ČTK
20. 5. 2006 17:34
Po úspěšných čtyřech letech opouští mexický trenér Javier Aguirre fotbalisty Osasuny Pamplona a má nakročeno do Atlétika Madrid. Poté, co dovedl Pamplonu poprvé do Ligy mistrů, rozhodl se nejednat o další smlouvě a zkusit novou výzvu.

Pokud Atlético spekulace španělského tisku potvrdí a angažuje Aguirreho, může se trenér setkat s Tomášem Rosickým, kterého se madridský klub snaží získat z Dortmundu. Sedmačtyřicetiletý bývalý kouč mexické reprezentace oznámil v Pamploně svůj chystaný odchod v pátek. V Atlétiku už má podle deníku Marca připravenou roční smlouvu a v příštím týdnu má jednat s klubovými představiteli. Pro jeho příchod mluví i to, že si v centru Madridu nechává stavět druhý dům. Aguirre je nejúspěšnějším trenérem v historii pamplonského klubu. Před letošním čtvrtým místem v lize dovedl loni tým poprvé do finále Španělského poháru.

 

Právě se děje

před 34 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy