Uruguayský kanonýr Forlán ukončil reprezentační kariéru

ČTK ČTK
12. 3. 2015 10:32
Účastník tří mistrovství světa, který v roce 2010 v Jihoafrické republice získal Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje, sehrál za 13 let v národním týmu 112 zápasů a vstřelil 36 branek
Diego Forlán s manželkou
Diego Forlán s manželkou | Foto: Reuters

Ósaka - Uruguayský fotbalový kanonýr Diego Forlán oznámil v 35 letech konec reprezentační kariéry. Účastník tří mistrovství světa, který v roce 2010 v Jihoafrické republice získal Zlatý míč pro nejlepšího hráče turnaje, sehrál za 13 let v národním týmu 112 zápasů a vstřelil 36 branek. O svém rozhodnutí informoval v Japonsku, kde hraje od loňského ledna za Cerezo Ósaka.

"Bylo to těžké rozhodnutí, nosil jsem uruguayský dres tolik let. Více, než jsem sám snil," řekl Forlán na tiskové konferenci, kterou přenášely i jeho oficiální internetové stránky www.diegoforlan.com. "Teď je vhodný moment oznámit, že končím. Blíží se hodně důležitých akcí, jako je mistrovství Jižní Ameriky a kvalifikace na další mistrovství světa."

Forlán hrál naposledy za Uruguay na loňském mistrovství světa v Brazílii, kde jeho tým vypadl v osmifinále. Nastoupil jen dvakrát, a to proti Kostarice a v osmifinále s Kolumbií, když pokaždé nahradil hvězdu týmu Luise Suáreze.

O čtyři roky dříve byl Forlán hlavní hvězdou týmu a pěti góly pomohl Uruguayi ke konečnému čtvrtému místu. Podělil se i o pozici nejlepšího střelce šampionátu 2010 v JAR.

"Věřím, že je důležité přenechat místo nové generaci a generační obměně, která v reprezentaci probíhá," dodal Forlán, jehož otec Pablo i děd Juan Carlos Corazzo také reprezentovali Uruguay.

Forlán, jenž v minulosti hrál za argentinský Independiente, Manchester United, Villarreal, Atlético Madrid, Inter Milán i brazilský Internacional, v roce 2011 vyhrál s Uruguayí mistrovství Jižní Ameriky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy