28. 11. 2009 18:19
Portsmouth - Manchester United 1:4
Manchester United se může radovat z výhry
Manchester United se může radovat z výhry | Foto: Reuters

Portsmouth - Žádnou senzaci na svůj účet nepřipustil ve čtrnáctém kole anglické Premier League úřadující šampion Manchester United, který nastoupil proti poslednímu Portsmouthu.

Díky hattricku Wayne Rooneyho a jedné brance Giggse vyhráli United 4:1 a dotáhli se na rozdíl pouhých dvou bodů za vedoucí Chelsea, jež má ale zítřejší zápas s Arsenalem k dobru.

Manchester, koučovaný potrestaným Alexem Fergusonem pouze z tribuny, vedl v utkání od 23. minuty, kdy Brown fauloval v pokutovém území Rooneyho. Nařízenou penaltu anglický reprezentant bezpečně proměnil.

Tvrdá zpráva pro Arsenal. Persie bude chybět pět měsíců
Terry si libuje: Zase skvěle bráníme. Jako za Mourinha¨

Již o sedm minut později ale bylo srovnáno, neboť pokutový kop se z poněkud záhadných důvodů pískal i na druhé straně. A stejně jako Rooney neměl problém se zakončením ani Boateng.

Po pauze ale opět přišly chvíle Rooneyho. Ten ve 48. minutě zhodnotil pěknou přihrávku Giggse a o dalších šest minut později Rooney proměnil další penaltu po faulu právě na Welšana.

Samotný Giggs si předvečer svých šestatřicátých narozenin osladil stým gólem v dresu Manchesteru, když se mu přímo do branky povedlo zakroutit přímý volný kop.

Rozstřílel se West Ham, City jen remizovalo

Již sedmou ligovou remízu za sebou si připsal v duelu s Hullem městský rival United Manchester City, který tentokrát získal bod po výsledku 1:1.

Domácí přitom ještě osm minut před koncem vedli brankou Wrigjhta-Phillipse 1:0, ale v 82. minutě fauloval Touré Hesselinka a Bullard nařízenou penaltu proměnil.

Vysokou výhru naopak zaznamenal West Ham, který nováčkovi z Burnley nasázel hned pět branek. "Kladiváři" přitom vedli 5:0 už po 64 minutách, ale v poslední půlhodině polevili a Burnley dokázalo snížit na konečných 3:5.

V dalších zápasech si pouze bod za remízu připsali Blackburn v duelu se Stoke a také Fulham s Boltonem hráli nerozhodně. Třetí nerozhodný výsledek kola si připsala Aston Villa, jež hrála s Tottenhamem 1:1.

Tři body si naopak připsal Wigan, který v minulém kole potupně inkasoval devět branek právě od Tottenhamu, když porazil 1:0 Sunderland.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Blackburn - Stoke 0:0, Fulham - Bolton 1:1 (75. Duff - 35. Klasnič), Manchester City - Hull 1:1 (45+1. Wright-Phillips - 82. Bullard z pen.), Portsmouth - Manchester United 1:4 (32. Boateng z pen. - 25. z pen., 48. a 54. z pen. Rooney, 87. Giggs), West Ham United - Burnley 5:3 (18. Collison, 34. Stanislas, 43. C. Cole z pen, 51. Franco, 64. Jiménez z pen. - 68. a 74. S. Fletcher, 90.+4 Eagles), Wigan - Sunderland 1:0 (76. Rodallega), Aston Villa - Tottenham 1:1 (10. Agbonlahor - 77. Dawson).

1. Chelsea 13 11 0 2 33:8 33
2. Manchester United 14 10 1 3 30:13 31
3. Tottenham 14 8 2 4 33:19 26
4. Arsenal 12 8 1 3 36:15 25
5. Aston Villa 14 6 5 3 22:14 23
6. Manchester City 13 5 7 1 24:17 22
7. Liverpool 13 6 2 5 29:20 20
8. Sunderland 14 6 2 6 21:20 20