Ukázal se na Euru, teď o něj stojí Ranieri nebo Klopp. Kde skončí mladý Polák Kapustka?

David Janeczek David Janeczek
24. 7. 2016 11:42
Devatenáctiletý polský záložník Bartosz Kapustka zaujal svou hrou na uplynulém evropském šampionátu několik manažerů z Anglie. Současný manažer mistrovského Leicestru se podle polského deníku Przeglad Sportowy spojil s bývalým polským reprezentantem a současným předsedou Polského fotbalového svazu Zbigniewem Boniekem, aby se o Kapustkovi dozvěděl více.
Bartosz Kapustka (vlevo) během zápasu Polska proti Severnímu Irsku na uplynulém evropském šampionátu
Bartosz Kapustka (vlevo) během zápasu Polska proti Severnímu Irsku na uplynulém evropském šampionátu | Foto: Reuters

Praha - Devatenáctiletý polský záložník Bartosz Kapustka, který se předvedl na evropském šampionátu ve Francii, by se ještě v letním přestupovém období mohl stěhovat na britské ostrovy. Podle polského deníku Przeglad Sportowy o mladého křídelníka usiluje Liverpool nebo Leicester.

Manažera úřadujících mistrů Premier League z Leicesteru Claudia Ranieriho zaujal Kapustka natolik, že se ještě během Eura spojil s bývalým polským reprezentantem a momentálním předsedou Polského fotbalového svazu Zbigniewem Boniekem, aby se o Kapustkovi dozvěděl více.

Stane se Kapustka nejdražším hráčem polské ligy?

Ranieri se Bonieka ptal, jak se Kapustka prezentuje na trávníku i v soukromém životě a od polské legendy se dozvěděl jen samá pozitiva. Jenže podle polských médií o Kapustku stojí také Liverpool, Southampton nebo Everton. Navíc Kapustkův mateřský klub Cracovia odmítl nabídku Leicesteru v hodnotě 5 milionů eur.

Majitel Cracovie Janusz Filipiak si mladého reprezentanta cení na 7 miliónů eur. Pokud by byl Leicester nebo jiný klub ochoten za Kapustku tuto částku zaplatit, tak by se devatenáctiletý křídelník stal nejdražším hráčem polské ligy a překonal by o 1,75 miliónů eur Adriana Mierzejewskiho, který v roce 2011 přestoupil do tureckého Trabzonsporu za 5,25 milionů eur.

 

Právě se děje

před 7 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy