Ukázal se na Euru, teď o něj stojí Ranieri nebo Klopp. Kde skončí mladý Polák Kapustka?

David Janeczek David Janeczek
24. 7. 2016 11:42
Devatenáctiletý polský záložník Bartosz Kapustka zaujal svou hrou na uplynulém evropském šampionátu několik manažerů z Anglie. Současný manažer mistrovského Leicestru se podle polského deníku Przeglad Sportowy spojil s bývalým polským reprezentantem a současným předsedou Polského fotbalového svazu Zbigniewem Boniekem, aby se o Kapustkovi dozvěděl více.
Bartosz Kapustka (vlevo) během zápasu Polska proti Severnímu Irsku na uplynulém evropském šampionátu
Bartosz Kapustka (vlevo) během zápasu Polska proti Severnímu Irsku na uplynulém evropském šampionátu | Foto: Reuters

Praha - Devatenáctiletý polský záložník Bartosz Kapustka, který se předvedl na evropském šampionátu ve Francii, by se ještě v letním přestupovém období mohl stěhovat na britské ostrovy. Podle polského deníku Przeglad Sportowy o mladého křídelníka usiluje Liverpool nebo Leicester.

Manažera úřadujících mistrů Premier League z Leicesteru Claudia Ranieriho zaujal Kapustka natolik, že se ještě během Eura spojil s bývalým polským reprezentantem a momentálním předsedou Polského fotbalového svazu Zbigniewem Boniekem, aby se o Kapustkovi dozvěděl více.

Stane se Kapustka nejdražším hráčem polské ligy?

Ranieri se Bonieka ptal, jak se Kapustka prezentuje na trávníku i v soukromém životě a od polské legendy se dozvěděl jen samá pozitiva. Jenže podle polských médií o Kapustku stojí také Liverpool, Southampton nebo Everton. Navíc Kapustkův mateřský klub Cracovia odmítl nabídku Leicesteru v hodnotě 5 milionů eur.

Majitel Cracovie Janusz Filipiak si mladého reprezentanta cení na 7 miliónů eur. Pokud by byl Leicester nebo jiný klub ochoten za Kapustku tuto částku zaplatit, tak by se devatenáctiletý křídelník stal nejdražším hráčem polské ligy a překonal by o 1,75 miliónů eur Adriana Mierzejewskiho, který v roce 2011 přestoupil do tureckého Trabzonsporu za 5,25 milionů eur.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy