Uhrin trumfnul otce, v Gruzii s Grajciarem získali double

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 5. 2013 16:00
Dušan Uhrin mladší vyhrál s Dinamem Tbilisi nejen gruzínskou ligu, ale i pohár. A to v jediné sezoně, což se jeho otci nepovedlo.
Dušan Uhrin mladší (vlevo) se svým slavnějším otcem. V Gruzii už jsou ovšem slavní oba
Dušan Uhrin mladší (vlevo) se svým slavnějším otcem. V Gruzii už jsou ovšem slavní oba | Foto: Eduard Erben

Tbilisi - Double, tedy vítězství v lize i v poháru v jediné sezoně, to se cení! Všude, i v Gruzii. A letos tam double vyhrál český kouč Dušan Uhrin.

Dokázal tak s Dinamem Tbilisi něco podobného jako jeho otec, trenér vicemistrů Evropy z roku 1996. "Táta ale vyhrál pohár rok před ligou," vysvětluje junior, v čem je odlišnost.

"Mně se také jednou povedlo vyhrát double se Spartou, zvítězili jsme v lize i Českém poháru, ale pak se ještě kopalo o Československý pohár, a to jsme s Košicemi prohráli," usmívá se Uhrin starší.

Jeho syn letos gruzínskou ligu vyhrál s desetibodovým náskokem. A ve finále poháru, který nese jméno Davida Kipianiho, legendy gruzínské kopané, ve středu zdolal celek Chikhuzi 3:1.

Na hřišti nescházel ani Peter Grajciar, slovenský záložník, kterého si Uhrin přivedl v zimě, když ho ve Spartě vyřadili z kádru A-týmu.

Dušan Uhrin mladší v minulosti úspěšně působil například v Mladé Boleslavi nebo v rumunském Temešváru, s oběma týmy dokázal v ligových soutěžích vybojovat stříbrnou příčku. Titulu se dočkal až v Gruzii, kde nejspíš bude pokračovat i v další sezoně.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Farského odjezd je dle Zemana podvodem na voličích. S Lipavským odmítá mluvit

Odjezd poslance STAN Jana Farského na půlroční stáž do Spojených států je podle prezidenta Miloše Zemana podvodem na voličích, který činí vládní hnutí Starostů málo důvěryhodným. Zeman to řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.

Podle Zemana je nesporné, že Farský voliče podvedl. "Já bych doplnil, že je to hloupý podvod na voličích, hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete," řekl. "Já to chápu jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," dodal.

Zeman také uvedl, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Fialou, obnovení schůzek i s ostatními představiteli, jakými je například ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) pokládá za zbytečné.

Prezident dále řekl, že jeho zdravotní stav se lepší a 26. února navštíví poprvé po svém propuštění z nemocnice Pražský hrad. 

Další zprávy