Uhrin trumfnul otce, v Gruzii s Grajciarem získali double

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 5. 2013 16:00
Dušan Uhrin mladší vyhrál s Dinamem Tbilisi nejen gruzínskou ligu, ale i pohár. A to v jediné sezoně, což se jeho otci nepovedlo.
Dušan Uhrin mladší (vlevo) se svým slavnějším otcem. V Gruzii už jsou ovšem slavní oba
Dušan Uhrin mladší (vlevo) se svým slavnějším otcem. V Gruzii už jsou ovšem slavní oba | Foto: Eduard Erben

Tbilisi - Double, tedy vítězství v lize i v poháru v jediné sezoně, to se cení! Všude, i v Gruzii. A letos tam double vyhrál český kouč Dušan Uhrin.

Dokázal tak s Dinamem Tbilisi něco podobného jako jeho otec, trenér vicemistrů Evropy z roku 1996. "Táta ale vyhrál pohár rok před ligou," vysvětluje junior, v čem je odlišnost.

"Mně se také jednou povedlo vyhrát double se Spartou, zvítězili jsme v lize i Českém poháru, ale pak se ještě kopalo o Československý pohár, a to jsme s Košicemi prohráli," usmívá se Uhrin starší.

Jeho syn letos gruzínskou ligu vyhrál s desetibodovým náskokem. A ve finále poháru, který nese jméno Davida Kipianiho, legendy gruzínské kopané, ve středu zdolal celek Chikhuzi 3:1.

Na hřišti nescházel ani Peter Grajciar, slovenský záložník, kterého si Uhrin přivedl v zimě, když ho ve Spartě vyřadili z kádru A-týmu.

Dušan Uhrin mladší v minulosti úspěšně působil například v Mladé Boleslavi nebo v rumunském Temešváru, s oběma týmy dokázal v ligových soutěžích vybojovat stříbrnou příčku. Titulu se dočkal až v Gruzii, kde nejspíš bude pokračovat i v další sezoně.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy